Serie A: mistrz Włoch bezradny w starciu z Vero Volley Monza, Wilfredo Leon nie zbawił Sir Safety Conad Perugia

Nieudany powrót po dłuższej przerwie zaliczyła ekipa Sir Safety Conad Perugia, która w spotkaniu 11. kolejki Serie A przegrała na wyjeździe z Vero Volley Monza 0:3. Wilfredo Leon był najlepszym punktującym mistrza Włoch.

Tomasz Rosiński
Wilfredo Leon WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Wilfredo Leon
Drużyna z Perugii swój ostatni mecz we włoskiej ekstraklasie rozegrała 25 października i od tamtego czasu pauzowała z powodu przypadków koronawirusa w klubie ze stolicy Umbrii.

Podopieczni Vitala Heynena przystępowali do niedzielnej rywalizacji z zespołem z Monzy w roli zdecydowanych faworytów, jednakże zawiedli i polegli w trzech setach (kolejno do 20, 20 oraz 22). To pierwsza porażka Sir Safety w tym sezonie Serie A.

Najwięcej punktów dla przegranych - czternaście - wywalczył reprezentant Polski Leon, który atakował na poziomie 50 procent. Natomiast wśród gospodarzy najskuteczniejszy był Gianluca Galassi (15 pkt).

Dość niespodziewane zwycięstwo odniosła ekipa Kioene Padwa, która pokonała na wyjeździe NBV Werona 3:1. Podczas tej konfrontacji 10 "oczek" dla triumfatorów zdobył polski przyjmujący Wojciech Włodarczyk, który tak jak wyżej wymieniony Wilfredo Leon skończył połowę swoich akcji w ofensywie.