Liga Mistrzów: siatkarze United Volleys Frankfurt dali lekcję siatkówki Halkbankowi Ankara

Szybko, łatwo i przyjemnie - tak wyglądała przeprawa United Volleys Frankfurt z Halkbankiem Ankara w 2. kolejce Ligi Mistrzów 2018/2019. Niemiecki zespół zwyciężył w trzech setach, odnosząc swoją pierwszą wygraną w rozgrywkach.

Tomasz Rosiński
siatkarze United Volleys Frankfurt Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze United Volleys Frankfurt
Halkbank, który na inaugurację zmagań w LM pokonał po tie-breaku Knacka Roeselare, wydawał się być faworytem wtorkowego starcia. Jednakże siatkarze United Volleys chcieli wykorzystać atut własnego boiska i postawić rywalowi trudne warunki gry, co im się udało zrealizować.

Gospodarze od samego startu rywalizacji zabrali się mocno do pracy i szybko wyszli na prowadzenie 9:4. Podopieczni Stelio DeRocco byli skuteczniejsi w bloku, a w ofensywie punktował Moritz Karlitzek, który był trudny do zatrzymania dla przeciwników (15:9). Sebastian Schwarz oraz spółka już do końca inauguracyjnego seta kontrolowali boiskowe wydarzenia i triumfowali zdecydowanie do 18.

Po zmianie stron zespół z Frankfurtu nie zamierzał zwalniać tempa i co chwila rozbijał defensywę ekipy z Ankary. Lucas Van Berkel i jego klubowi koledzy ryzykowali na zagrywce, dzięki czemu w pewnym momencie wygrywali 16:10. Przyjezdni już nie byli w stanie odwrócić losów tej partii i polegli 19:25.

Zawodnicy Halkbanku Ankara, w którego składzie są między innymi tacy gracze jak Michał Baranowicz, Drazen Luburić, Alen Sket czy Guillaume Quesque, wyglądali tego dnia na zupełnie bezradnych i przegrywali 9:12. Wydawało się, że już nic się nie wydarzy w III secie, ale goście w końcówce poderwali się do walki i odrobili większość strat (23:22). Jednak niemiecka drużyna była w stanie odeprzeć napór rywala i zwyciężyć 25:23, a w całym meczu 3:0.