Frekwencja w PlusLidze: fani głodni siatkówki po Pucharze Polski

Pierwsza kolejka PlusLigi po przerwie na Puchar Polski okazała się bardzo udana pod kątem frekwencji. Osiem spotkań 19. serii gier obejrzało blisko 18 tysięcy widzów, co jest drugim najlepszym rezultatem w sezonie.

Krzysztof Sędzicki
kibice Jastrzębskiego Węgla WP SportoweFakty / Roksana Bibela / Na zdjęciu: kibice Jastrzębskiego Węgla

Aż pięć meczów odbyło się przy ponad dwutysięcznej widowni. 4150 osób naliczono w Ergo Arenie na meczu Lotosu Trefla Gdańsk z Asseco Resovią Rzeszów, które skończyło się bardzo pomyślnie dla trójmiejskiej ekipy, bo zwyciężyła ona 3:2.

Mimo wielu niesprzyjających okoliczności (poniedziałek i mało atrakcyjny rywal) spora widownia zawitała do katowickiego Spodka na mecz GKS-u z BBTS-em Bielsko-Biała. Kibice mieli też wiele powodów do zadowolenia, bo beniaminek zwyciężył w trzech setach.

Przed rozpoczęciem 19. kolejki rozegrano także awansem dwa spotkania. Drużyna Piotra Gruszki - także w Spodku - zmierzyła się z Lotosem Treflem Gdańsk i wygrała po tie-breaku, a działo się to na oczach dwóch i pół tysiąca widzów. Z kolei dzień później na Torwarze siatkarze ONICO AZS Politechniki Warszawskiej podejmowali Cuprum Lubin, ale w trzech dość krótkich setach to miedziowi okazali się lepsi. A działo się to na oczach półtora tysiąca sympatyków piłki siatkowej.

Średnio jeden mecz 19. kolejki PlusLigi obejrzało: 2 231 widzów

Łącznie na trybunach we wszystkich dotychczas rozegranych meczach: 287 839 widzów

Bielsko-Biała 7 4 700 671

* - ONICO AZS Politechnika Warszawska rozegrała awansem mecz 24. kolejki z Cuprum Lubin, ale frekwencja z niego została już doliczona.

** - mecz 8. kolejki z AZS-em Częstochowa i mecz 11. kolejki z MKS-em Będzin Effector Kielce rozegrał w Hali Pod Basztami w Chęcinach.

*** - GKS Katowice spotkanie 5. kolejki z Effectorem Kielce, 19. kolejki z BBTS-em Bielsko-Biała i awansem 26. kolejki z Lotosem Treflem Gdańsk rozegrał w Spodku. Pozostałe - w Hali MOSiR w Szopienicach.