Liga turecka: Fenerbahce Katarzyny Skorupy z rekordem sezonu

W przedostatniej kolejce tureckiej ekstraklasy kobiet faworytki poszczególnych spotkań okazały się solidarne. Wszystkie mecze zakończyły się w trzech setach. Jedynie Ilbank odniósł niespodziewane, pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
PAP / PAP/Marcin Bielecki

21. seria spotkań ligi tureckiej przyniosła nowy rekord w tegorocznej edycji. Choć wysokie zwycięstwa w poszczególnych setach są na porządku dziennym, wygrana 25:7 Fenerbahce Stambuł nad Bursą BBSK okazała się najwyższa w dotychczasowym sezonie.

Ekipa Katarzyny Skorupy, w trzecim - efektownie wygranym secie, nie zdołała zrobić nawet pełnego przejścia. Rozbiła rywalki zagrywką, a dwukrotnie wyższa siła rażenia w ataku pozwoliła na spokojne prowadzenie gry. Polska rozgrywająca rozegrała całe zawody i zdobyła dwa punkty dla swojego zespołu. Po jednym w bloku oraz serwisie.

Dwie pozostałe polki grające w tureckiej ekstraklasie zmuszone były obejść się smakiem zwycięstwa. Mimo dzielnej walki, Salihli Elżbiety Skowrońskiej uległo jednemu z pretendentów do medali, Eczacibasi Stambuł 0:3. Biało-czerwona przyjmująca zapunktowała 11 razy, atakowała ze skutecznością 34 proc., odebrała 24 zagrywki z 42 proc. przyjęcia pozytywnego.

Natomiast Imperial Hastanesi Idmanocagi niespodziewanie przegrało w trzech setach z ostatnią drużyną ligowej tabeli - Ilbankiem. Agnieszka Rabka pomagała zespołowi przez pełne trzy partie, dwukrotnie powstrzymała przeciwniczki blokiem.