Puchar Challenge kobiet: Zespół Agnieszki Rabki w finale! Obrończynie trofeum poza grą

W półfinałowej rywalizacji w Pucharze Challenge nie zabrakło niespodzianek. Z walki o medale odpadły między innymi obrończynie trofeum, Bursa BBSK, a w finale znalazł się zespół Agnieszki Rabki.

Olga Krzysztofik

Debiutantki na europejskiej arenie, Trabzon Idman Ocagi, sprawiły dużą niespodziankę. W pierwszym spotkaniu po tie-breaku pokonały Zariecze Odincowo, więc w rewanżu do awansu potrzebne im były dwa sety.

Premierowa odsłona od początku do końca przebiegła pod ich dyktando. Inaczej było w drugiej partii, która była znacznie mniej jednostronna. Siatkarki Zariecza ambitnie walczyły, uzyskały nawet czteropunktową przewagę, lecz w nerwowej końcówce lepsze okazały się gospodynie. Tym samym Trabzon Idman w składzie z polską rozgrywającą, Agnieszką Rabką wywalczył awans do finału Pucharu Challenge, a cały mecz zakończył się rezultatem 3:0.

Przed rewanżową konfrontacją w Bukareszcie pod ścianą były obrończynie tytułu, Bursa BBSK. W pierwszym meczu zdołały ugrać zaledwie jednego seta, więc aby doprowadzić do tak zwanego złotego seta, musiały triumfować za trzy punkty, czyli w stosunku 3:0 lub 3:1.

O ile w pierwszej partii stanowiły dla gospodyń równorzędnego przeciwnika, o tyle w kolejnych były dla nich już tylko tłem. C.S.M. wygrał pewnie w stosunku 3:0 i zameldował się w finale rozgrywek.

W finale zmierzą się Trabzon Idman Ocagi i C.S.M. Bukareszt. Walka o złoto będzie toczyć się systemem mecz i rewanż.