Serie A: Problemy DHL Modena w starciu z nowym klubem Michała Kaczyńskiego, triumf Diatec Trentino

W 1. kolejce włoskiej Serie A, DHL Modena po trudnym boju pokonała Exprivię Molfetta (nowy klub Michała Kaczyńskiego), zaś Diatec Trentino uporało się z Gi Group Monza.

Tomasz Rosiński
Ekipa z Modeny, która w sobotę zdobyła Superpuchar Italii, była zdecydowanym faworytem starcia z Exprivią i po dwóch zaciętych setach (25:23, 29:27) zgodnie z planem prowadziła ze swoim rywalem. Jednakże wtedy to w szeregi gospodarzy wkradło się pewne rozluźnienie, co skrzętnie wykorzystali przyjezdni, którzy za sprawą dobrej gry tria Raydel Hierrezuelo - Fernando Hernandez - Rafael doprowadziła do tie-breaka. W decydującej odsłonie przebudzili się podopieczni Angelo Lorenzettiego, którzy ostatecznie od zwycięstwa rozpoczęli rozgrywki o mistrzostwo kraju.

Drużyna z Trydentu również miała pewne kłopoty w rywalizacji z niżej notowanymi zawodnikami z Monzy, z którymi przegrała jednego seta. W końcowym rozrachunku siatkarze prowadzeni przez Radostina Stojczewa potrafili wywalczyć komplet punktów i od triumfu zainaugurować marsz w kierunku obrony tytułu.