Liga Mistrzyń: Piacenza nie obroniła się przed Dynamem Moskwa

Wicemistrzynie Rosji musiały sporo się natrudzić, by pokonać mistrzynie Włoch na ich terenie. Dzięki temu sytuacja Dynama przed rewanżem jest niezwykle korzystna.

Michał Kaczmarczyk

Mało kto dawał szanse drużynie Alessandro Chiappiniego w rywalizacji z idącym od zwycięstwa do zwycięstwa Dynamem Moskwa, w składzie którego występuje najlepiej punktująca zawodniczka tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń, reprezentantka Rosji Natalia Obmoczajewa. Pierwszy set spotkania rozgrywanego w PalaBanca udowodnił, że mistrzynie Półwyspu Apenińskiego nie bały się renomowanego przeciwnika, a spotkanie wcale nie musiało mieć jednostronnego przebiegu.

Nowo pozyskana przez Nordmeccanicę Piacenza libero Paola Cardullo wielokrotnie podbijała niezwykle silne i precyzyjne zbicia Obmoczajewej, a gospodynie niejednokrotnie zaskakiwały rywalki zagraniami Inde Sorokaite lub szybkimi rozegraniami do pewnie kończącej swoje piłki Arielle Wilson. Z dobrej strony pokazała się także debiutująca w nowych barwach Małgorzata Kożuch, która już w pierwszej akcji po wejściu na parkiet popisała się blokiem na atakującej Dynama (ostatecznie niemiecka siatkarka zdobyła 10 punktów).

Pierwsza partia została rozstrzygnięta po autowym ataku Chiary Di Iulio i błędzie Lise van Hecke. Stracona szansa na dobre rozpoczęcie rywalizacji odbiła się na postawie biancoblu w drugim secie, pewnie wygranym przez rosyjski zespół do 18. Tym razem Obmoczajewa (25 punktów, 45 proc. skuteczności) nie miała litości w ataku, a środkowe Dynama nie miały większych problemów z powstrzymywaniem akcji przeciwniczek, zaliczając przy tym sporo punktowych bloków.

Włoski zespół mimo nie najlepszego przyjęcia i przeciętnej skuteczności skrzydłowych nie ustawał w walce. W trzecim secie dwukrotnie wychodził na kilkupunktowe prowadzenie, jednak ofensywna przewaga zawodniczek Dynama i ich szczelny blok zwiastował szybkie zakończenie spotkania. Drużyna Chiappiniego zerwała się do ostatniego, zdecydowanego szturmu, ale wystarczył on jedynie do zredukowania strat do dwóch punktów i porażki 23:25 w ostatniej partii.

Nordmeccanica Rebecchi Piacenza - Dynamo Moskwa 0:3 (27:29, 18:25, 23:25)

Piacenza: Dirickx, Van Hecke, Sorokaite, Leggeri, Di Iulio, Wilson, Cardullo (libero) oraz Kożuch, Valeriano, Angeloni, Caracuta,

Dynamo: Morozowa, Markowa, Szczerban, Obmoczajewa, Kosianienko, Moroz, Małowa (libero) oraz Wetrowa, Tretjakowa, Lazarewa

Liga Mistrzyń: Wojna nerwów w Cannes