Maja Tokarska: Sportowa złość pomogła nam naprawić swoje błędy

W 16. kolejce Orlen Ligi PGE Atom Trefl Sopot pokonał w Rzeszowie Developres SkyRes 3:1. - Po trzecim secie dobrze zrobiła nam sportowa złość - mówi Maja Tokarska.

Mateusz Lampart

PGE Atom Trefl Sopot w pierwszym i drugim secie był lepszy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Problemy dla sopocianek zaczęły się w trzeciej partii. Szkolne błędy Atomówek i bardzo dobra gra Developresu SkyRes Rzeszów w końcówce sprawiły, że mecz rozstrzygnął się w czterech setach.

- To jest właśnie siatkówka. Dziewczyny z Rzeszowa też walczą do końca i tak samo ostro trenują. Developres wywalczył sobie trzeciego seta siatkarsko. W czwartej partii napadłyśmy na nie po swoim niezbyt udanym początku. Po trzecim secie dobrze zrobiła nam sportowa złość. Dzięki niej, w czwartym secie mogłyśmy naprawić swoje błędy - mówi Maja Tokarska.

Dzięki temu zwycięstwu podopieczne Lorenzo Micelliego umocniły się na trzeciej lokacie w tabeli Orlen Ligi- Ta wygrana znaczy dla nas dużo. Nigdy nie dzielimy przeciwników na lepszych i gorszych. W tej lidze można przegrać z każdym, nie raz już tak było. Mamy kolejne trzy punkty i jesteśmy z tego zadowolone. Pełna pula cieszy nas tak samo, jak ta, zdobyta z Impelem Wrocław. Styl w tym meczu nie był ważny. Czasami są piękne mecze i się łatwo wygrywa, a czasami takie jak z Developresem - przyznaje środkowa, która od wejścia na parkiet wniosła wiele ożywienia do gry swojego zespołu.
- Developres wywalczył sobie trzeciego seta siatkarsko - mówi Tokarska - Developres wywalczył sobie trzeciego seta siatkarsko - mówi Tokarska
W czwartek, PGE Atom czeka trudne zadanie w Pucharze CEV. Ekipa znad morza będzie musiała najpierw wygrać mecz z Prosecco Doc-Imoco Conegliano, a potem pokonać Włoszki także w złotym secie. Jak to zrobić? - Musimy z nimi zagrać tak, jak zagrałyśmy z nimi w drugim secie w pierwszym meczu. Ostro zagrywką, to najważniejsze. Musimy wywrzeć na nich presję swoim ryzykiem. Jesteśmy pewne, że da się to zrobić i wygrać w złotym secie - oznajmia Maja Tokarska.