Naj... 7. kolejki Orlen Ligi

Portal SportoweFakty.pl wybrał zasługujące na uwagę sytuacje z siódmej kolejki rozgrywek Orlen Ligi. Co ciekawego wydarzyło się w tej rundzie spotkań?

Natalia Witczyk

Największa niewykorzystana szansa: piłka meczowa BKS-u Aluprof Bielsko-Biała w czwartym secie starcia z PGE Atomem Treflem Sopot
Siatkarki z Bielska-Białej po przegraniu pierwszego seta sobotniego pojedynku z PGE Atomem Treflem Sopot, przejęły inicjatywę na boisku i wyraźnie dominowały nad swoimi przeciwniczkami w wielu elementach. Prowadząc 2:1 oraz 21:19 w czwartej partii, niemal wszyscy kibice zgromadzeni w hali pod Dębowcem byli pewni, że gospodynie spokojnie utrzymają przewagę do końca.

Jednak sopociankom udało się doprowadzić do wyrównania, ale piłkę meczową po swojej stronie miały zawodniczki BKS-u Aluprof Bielsko-Biała. Po skutecznym bloku Aleksandry Trojan w polu serwisowym pojawiła się Sylwia Pelc i... trafiła piłką w dolną taśmę. Podopieczne Lorenzo Micellego nie zmarnowały podarowanego im prezentu, zwyciężając najpierw seta, a następnie cały mecz.

BKS Aluprof Bielsko-Biała nie wytrzymał psychicznie. "Miałyśmy rywalki na wyciągnięcie ręki"