Kolejny krok Atomówek w stronę medalu - relacja z meczu Atom Trefl Sopot - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza

Atom Trefl Sopot uczynił kolejny krok w stronę wywalczenia brązowego medalu Orlen Ligi. Atomówki po raz drugi pokonały rywalki z Dąbrowy Górniczej. Nagrodę MVP otrzymała Izabela Bełcik.

Karolina Biesik

Początek drugiego meczu rywalizacji o brąz obfitował w bardzo długie akcje. Oba zespoły popisywały się widowiskowymi obronami. Lepszą skuteczność na kontrach prezentowały Atomówki, które objęły prowadzenie 8:3. Mocnym elementem po stronie siatkarek z Sopotu był również blok. Przy stanie 9:3 trener dąbrowianek zdecydował się na zmianę rozgrywającej. Anna Kaczmar pojawiła się na boisku za Ozge Kirdar Cemberci. W dalszej części pierwszej odsłony, Atomówki stopniowo powiększały swoją przewagę punktową. Na drugiej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 8 "oczkami". Do wysokiego prowadzenia znacznie przyczyniła się postawa Klaudii Kaczorowskiej, która umiejętnie obijała blok na lewym skrzydle. Natomiast dąbrowianki popełniały zdecydowanie za dużo błędów i nie potrafiły znaleźć sposobu na przeciwstawienie się rywalkom w tej partii. Atom Trefl Sopot wygrał seta 25:15.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Od samego początku drugiego seta, trener MKS-u, Nicola Negro zdecydował się na pozostawienie na boisku rozgrywającej Anny Kaczmar. Dąbrowianki szybko objęły prowadzenie 8:5. Atomówki nie potrzebowały zbyt dużo czasu, aby odrobić straty. Po przerwie technicznej Atom Trefl Sopot zdobył trzy punkty z rzędu i doprowadził do remisu. Po chwili, dzięki dwóm punktowym zagrywkom Justyny Łukasik gospodynie wyszły na prowadzenie 11:9. Przy stanie 15:13 dla zawodniczek z Trójmiasta, trener dąbrowianek otrzymał dwie żółte kartki, co skutkowało darmowym punktem dla Atomu Trefla. Był to moment przełomowy dla dla ostatecznego rozstrzygnięcia seta. Atomówki poszły za ciosem i zwyciężyły w tej partii 25:18. Seta zakończyła agresywną kiwką rozgrywająca Izabela Bełcik.
Atomówki prowadzą już w rywalizacji o brąz 2:0 Atomówki prowadzą już w rywalizacji o brąz 2:0
Po dziesięciominutowej przerwie Atomówki nie zwalniały tempa. Kaczorowska na lewym skrzydle była praktycznie nieomylna. Natomiast dąbrowianki rozpoczęły trzeciego seta od kilku błędów: atak w aut Joanny Staniucha-Szczurek oraz zagrywka w siatkę Sassy. Na pierwszą przerwę techniczną zespoły zeszły przy jednopunktowym prowadzeniu gospodyń wtorkowego spotkania. Po przerwie, aktualne jeszcze mistrzynie kraju, dzięki asowi serwisowemu Bełcik oraz kolejnym mocnym atakom Kaczorowskiej powiększyły swoją przewagę (14:9). Swoją cegiełkę do wysokiego prowadzenia dołożyły również środkowe, które dobrze czytały grę na siatce swoich rywalek. Dąbrowianki nie znalazły odpowiedzi, na skuteczne zagrania sopocianek. Cały czas przytrafiały im się niedokładności w rozegraniu akcji, a Atomówki nie pozwoliły sobie nawet na chwilę słabości. Zawodniczki z Trójmiasta wygrały trzeciego seta 25:16 i całe spotkanie 3:0. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Bełcik.

Atom Trefl Sopot - Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:15, 25:18, 25:16)

Atom Trefl Sopot:Bełcik, Leys, Kaczorowska, Efimienko, Łukasik, Podolec, Zenik (libero) oraz Gajewska, Pietersen

Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza:Staniucha-Szczurek, Dziękiewicz, Sassa, Cemberci, Adams, Skowrońska, Strasz (libero) oraz Kaczmar, Liniarska, Urban

MVP: Izabela Bełcik

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 2-0 dla Atomu