Liga chińska: Drużyna Kingi Kasprzak minimalnie gorsza od mistrza kraju

Zespół z Szanghaju od porażki rozpoczął drugą rundę rozgrywek. Ekipa Wanga Jiana przegrała minimalnie z mistrzem Chin - Bohai Bank Tianjin.

Anna Jawor
Anna Jawor

Drużyna Guohua Life źle rozpoczęła mecz z klubem z Tianjin. Dwa pierwsze sety przegrała wyraźnie do 17. Później jednak nastąpił zryw Kingi Kasprzak i jej koleżanek. Team z Szanghaju doprowadził do tie-breaka. W decydującej partii niestety po zaciętej walce nieznacznie lepsze (16:14) okazały się mistrzynie Państwa Środka.

Kinga Kasprzak nie wyszła w podstawowym składzie Guohua Life. Przyjmująca po raz pierwszy na parkiecie zameldowała się w premierowym secie na krótką zmianę. Następnie rozegrała całą trzecią, czwartą i piątą partię. Występ Polki można ocenić jako poprawny. Kasprzak zdobyła dla swojego klubu 16 pkt. (13-atakiem, skuteczność 41 procent, 3-serwisem).

Bohai Bank Tianjin - Guohua Life Shanghai 3:2 (25:17, 25:17, 17:25, 24:26, 16:14).

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Serie A: Wielkie zwycięstwo Yamamay i Joanny Wołosz