Był daleko od siatki. Tylko zobacz, co zrobił polski zawodnik

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Polsat Sport / Tak Karol Butryn zakończył drugiego seta
Twitter / Polsat Sport / Tak Karol Butryn zakończył drugiego seta

Reprezentacja Polski rozegrała drugi mecz towarzyski i pokonała Ukrainę 4:0. Znakomity występ zanotował Karol Butryn. Jeden z liderów w efektownym stylu zakończył drugą partię, kiedy to zapunktował mimo trudnej sytuacji.

Przed startem Ligi Narodów reprezentacja Polski miała zaplanowane dwa spotkania sparingowe. W pierwszej kolejności Biało-Czerwoni zmierzyli się z Niemcami i przegrali 1:3. Dzień później przyszło im spotkać się z Ukrainą.

Pewne było, że w tym spotkaniu rozegrane zostaną cztery sety, bo tak umówili się trenerzy obu ekip. Tym samym reprezentacja Polski, która pewnie wygrała to spotkanie 3:0, walczyła jeszcze w dodatkowej partii. Ta również padła ich łupem.

Liderem naszej drużyny był Aleksander Śliwka, bowiem to on zdobył najwięcej punktów. W ataku błyszczał również Karol Butryn, czyli drugi najskuteczniejszy zawodnik zarówno reprezentacji Polski, jak i całego spotkania.

Jeden z jego ataków został zamieszczony na oficjalnym profilu Polsatu Sport na portalu X. Ten miał miejsce pod koniec drugiego seta, bowiem to właśnie Butryn go zakończył. I zrobił to w bardzo efektowny sposób.

Polacy zdołali wybronić atak Ukraińców, ale mieli swoje problemy z rozegraniem akcji. Będąc za linią trzeciego metra Butryn nie zdecydował się przebić piłki na drugą stronę, tylko mocnym uderzeniem pokusił się o zdobycie punktu. Nasi rywale ustawili potrójny blok, ale ten nie zdołał ich uratować.

Przeczytaj także: Wszystko jasne! Oto skład Polski na pierwszy turniej Ligi Narodów Duże zmiany w ekipie mistrza Polski. "Dojdą mocne nazwiska"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty