Liga turecka: Glinka utrzymuje wysoką formę

Po przykrej porażce w Lidze Mistrzyń siatkarki VakifBanku Stambuł muszą skupić się na rozgrywkach ligowych. W ostatnim czasie wychodzi im to bardzo dobrze, bo wygrały trzy mecze z rzędu. W dwóch z nich formą błysnęła Małgorzata Glinka.

Agnieszka Kaszuba

VakifBank nie zrealizuje swojego głównego celu na ten sezon. Po smutnym pożegnaniu z Ligą Mistrzyń siatkarkom ze Stambułu pozostaje walka o krajowe trofea. W lidze, praktycznie od początku rozgrywek, okupują trzecie miejsce w tabeli. Dobrą formę potwierdziły także w ostatnich meczach.

TED Ankara zdołało urwać faworytkom jednego seta. Za zwycięstwo w trzeciej partii stołeczne zostały jednak brutalnie skarcone. Czwartą odsłonę pojedynku VakiBank wygrał bowiem 25:5! Świetnie w tym spotkaniu zaprezentowała się Małgorzata Glinka-Mogentale. Polka rozegrała dwa sety, w których zdobyła aż 19 punktów.

Popularna Maggie utrzymuje wysoką formę, więc tym bardziej smuci jej decyzja o rozstaniu z reprezentacją Polski. W meczu przeciwko Pursaklarowi co prawda nie wystąpiła (tak, jak większość podstawowych zawodniczek VakifBanku), ale w sobotę ponownie pokazała klasę. W starciu z Yesilyurtem zapisała na swoim koncie 16 oczek (w tym 4 blokiem), atakując z 50-procentową skutecznością. Jej zespół, jak łatwo się domyślić, wygrał gładko 3:0.

TED Ankara - VakifBank Stambuł 1:3 (17:25, 19:25, 25:23, 5:25)
VakifBank Stambuł - Pursaklar Ihtisas 3:0 (25:18, 25:18, 25:20)
VakifBank Stambuł - Yesilyurt 3:0 (25:18, 25:22, 25:11)