Wymarzone miejsce Polek! Sprawdź tabelę

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski

Polskie siatkarki wygrały z Holandią 3:0 w trzecim meczu Ligi Narodów i przynajmniej na kilkanaście godzin awansowały na pierwszą pozycję w tabeli!

W pierwszym secie pojedynku podopieczne Stefano Lavariniego miały kłopoty ze skończeniem swojej pierwszej akcji, co pozwoliło rywalkom na objęcie wysokiego prowadzenia. Nasze siatkarki w środkowej partii seta jednak nabrały wiatru w żagle, co pozwoliło im na osiągnięcie przewagi i spokojne zakończenie seta na swoją korzyść.

Wydawało się, że drugi set również pewnie zostanie wygrany przez trzeci zespół poprzedniej Ligi Narodów, lecz Holenderki odrobiły straty, a nawet miały piłkę setową. Stalowe nerwy miały jednak nasze siatkarki, które wygrały drugą partię na przewagi.

Trzeci set był bardzo wyrównany, lecz tylko do okolic 20. punktu. Seria udanych zagrań pozwoliła Polkom przejąć kontrolę nad meczem i ostatecznie wygrać cały mecz 3:0.

Polskie siatkarki przynajmniej do jutra będą liderkami tabeli Ligi Narodów, do momentu rywalizacji między Brazylią, a Serbią. O utrzymanie pierwszej pozycji drużyna Stefano Lavariniego powalczy w niedzielnym meczu z reprezentacją Japonii (godz. 16:00).

[b]Oto tabela Ligi Narodów (za flashscore.pl)