Serie A: Pierwszy krok ku powtórce finału sprzed roku

Wielkanoc w Serie A1 była pracowita - rozpoczęły się półfinały. W niedzielę Bre Banca Lannutti Cuneo pokonała 3:1 Lube Bancę Marche Maceratę, a w poniedziałek Itas Diatec Trentino 3:0 pokonał Casę Modena. Tym samym zwycięzcy pierwszych meczów zrobili krok ku powtórce finału sprzed roku.

Anna Dmochowska

Itas Diatec Trentino potrzebował zaledwie 70 minut, by rozprawić się z Casą Modena w pierwszym meczu półfinałowym. Podopieczni trenera Radostina Stojczewa nie pozwolili rywalom przekroczyć granicy 18 punktów, będąc lepszymi w każdym elemencie. Zwłaszcza w polu serwisowym - zdobyli 10 oczek bezpośrednio zagrywką, myląc się zaledwie 9 razy. Do tego efektywniej spisywali się w obronie i kontrataku, a rywalom nie pomagały liczne zmiany. MVP spotkania wybrano najskuteczniejszego na boisku Jana Stokra. Polski rozgrywający Łukasz Żygadło znalazł się na boisku jedynie na chwilę w pierwszym secie.

Itas Diatec Trentino - Casa Modena 3:0 (25:15, 25:14, 25:18)

Trentino:
Juantorena (10), Birarelli (9), Stokr (15), Kazijski (12), Sala (4), Raphael (2), Bari (libero) oraz Colaci (libero), Della Lunga (1), Żygadło, Sokołow, Leonardi.

Modena: Casoli (5), Creus Larry (5), Dennis (3), Diaz (3), Kooistra (6), Bruno (2), Manià (libero) oraz Bierieżko, Kooy (8), Fabroni, Casadei (1), Piscopo (1).

Wynik drugiego meczu półfinałowego:
Bre Banca Lannutti Cuneo - Lube Banca Marche Macerata 3:1 (15:25, 25:23, 25:17, 25:21)
Stan rywalizacji: 1:0 dla Cuneo.