Serie A2: Pallavolo Padova bez Kubiaka, ale z trzema punktami

Lokalne derby Pallavolo Padowy z Bassano Volley były bardzo ważnym spotkaniem dla obu ekip. Zwycięsko wyszła z niej drużyna Michała Kubiaka, gładko pokonując rywali w trzech setach. Zwycięstwo za trzy punkty pozwoliło zespołowi z Padwy podskoczyć o dwa miejsca w tabeli Serie A2, z 10. na 8. lokatę.

Anna Dmochowska

Michał Kubiak, który jest pewnym punktem Pallavolo Padowy, w meczu z Bassano Volley nie wystąpił. Z gry wykluczył go uraz prawej stopy. Do składu powoli powraca za to japoński gwiazdor zespołu z Padwy, Yu Koshikawa, który w niedzielę pojawił się na chwilę na boisku w pierwszym i trzecim secie. Przez ostatni miesiąc pauzował, ponieważ przeszedł w Japonii operację menisku w prawym kolanie.

Najwięcej walki było w pierwszej partii. Początkowo siatkarze Pallavolo Padowy uważnie grali w obronie i tylko w drugiej partii częściowo stracili pewność w przyjęciu zagrywki. Rywale za to zaczęli nerwowo grać w końcówce pierwszej odsłony, co skutecznie wykorzystał Juan Carlos Barcala - drugi najlepiej punktujący zawodnik w swojej drużynie i jednocześnie w całym meczu (12 oczek). Kolejne dwa sety poszły już jak z płatka, podopieczni Lorenzo Bernardiego wygrali oba 25:14. W środkowej zaś partii kluczową postacią okazał się lider zespołu z Pawdy, najskuteczniej punktujący w meczu Francesco De Marchi (15 pkt).

Wyniki 9. kolejki Serie A2:
Pallavolo Padova - Bassano Volley 3:0 (25:22, 25:14, 25:14)
Samgas Crema - Nava Gioia del Colle 3:0 (25:21, 25:19, 25:18)
Canadiens Mantova - Zinella Bologna 2:3 (21:25, 26:24, 17:25, 25:23, 12:15)
Codyeco S.Croce - Edilesse Cavriago 3:1 (23:25, 25:22, 25:21, 25:15)
BCC-NEP Castellana Grotte - Marcegaglia Ravenna 3:1 (26:24, 22:25, 25:20, 25:18)
Globo Banca Popolare del Frusinate Sora - Cittŕ di Castello Pallavolo 3:1 (25:14, 20:25, 25:23, 25:20)
Quasar Massa Versilia - Katay Geotec Isernia 2:3 (28:26, 25:23, 16:25, 23:25, 13:15)
Pauzuje: M. Roma Volley