Niespodziewane porażki w 18. kolejce Tauron 1. ligi

Ten weekend nie poszedł po myśli faworytów Tauron 1. ligi mężczyzn. Czołowe drużyny dość niespodziewanie przegrały swoje mecze.

Anna Bagińska
MKS Będzin Materiały prasowe / Tauron 1. Liga / Wojtek Borkowski / Na zdjęciu: MKS Będzin
Lider Tauron 1. ligi doznał porażki z ekipą BKS Visły Pronar Bydgoszcz. W meczu goście byli już o krok od wygrania za 3 punkty, ale będzinianie zdołali doprowadzić do kolejnych setów. Lepsi jednak okazali się bydgoszczanie. W statystykach zwłaszcza rzuca się w oczy różnica w zagrywce. Przy bardzo zbliżonej liczbie błędów podopieczni Michala Masnego zaserwowali aż 13 asów, a ich rywale tylko 4.

MKST Astra Nowa Sól przerwała świetną passę Avii. Świdniczanie wygrali cztery kolejne mecze, ale w starciu z ekipą z drugiego końca Polski nie ugrali nawet seta. Lepiej poszło ich sąsiadom z tabeli. Drużyna z Chełma wygrała wprawdzie, ale straciła punkt z niżej notowanym PSG KPS Siedlce.

W pozostałych meczach obyło się już bez niespodzianek. Kolejne wygrane dołożyły ekipy z Tomaszowa Mazowieckiego, Bielska-Białej i Kluczborka. Natomiast passę przegranych przerwał AZS AGH Kraków, który pokonał 3:0 Olimpię Sulęcin. Także na zwycięską ścieżkę powróciła REA BAS Białystok, która wygrała z drużyną z Głogowa.

Wyniki 18. kolejki Tauron 1.ligi mężczyzn:
Lechia Tomaszów Mazowiecki - MCKiS Jaworzno 3:0 (25:12, 25:17, 25:16)
MKS Będzin - BKS Visła Proline Bydgoszcz 2:3 (17:25, 18:25, 26:24, 25:22, 14:16)
BBTS Bielsko-Biała - Gwardia Wrocław 3:0 (27:25, 25:20, 25:21)
SMS PZPS Spała - KKS Mickiewicz Kluczbork 1:3 (25:23, 20:25, 22:25, 22:25)
Olimpia Sulęcin - AZS AGH Kraków 0:3 (18:25, 22:25, 22:25)
MKST Astra Nowa Sól - PZL Leonardo AVIA Świdnik 3:0 (25:23, 25:17, 25:14)
PSG KPS Siedlce - Bogdanka Arka Chełm 2:3 (26:24, 22:25, 26:28, 25:19, 14:16)
REA BAS Białystok - KGHM SPS Głogów 3:1 (25:22, 25:19, 19:25, 25:22)