Bez niespodzianek w 17. kolejce Tauron 1. ligi. Będzinianie nadal liderem

W 17. kolejce Tauron 1. ligi mężczyzn zabrakło niespodzianek. Tym razem wygrane odnosiły wyżej notowane zespoły. Czołówka tabeli pozostaje bez zmian.

Anna Bagińska
MKS Będzin Materiały prasowe / Tauron 1. Liga / Wojtek Borkowski / Na zdjęciu: MKS Będzin
W jedynym rozegranym w tej serii gier Tauron 1. ligi tie-breaku, MKST Astra Nowa Sól okazał się lepszy od AZS AGH Kraków. Po stronie przyjezdnych nie do zatrzymania był Tomasz Kryński. Atakujący MKST zdobył aż 31 punktów przy skuteczności ataku wynoszącej 60 proc.

Swoje pierwsze wygrane w tym roku odniosły ekipy z Będzina i Chełmu. MKS po potknięciu z Lechią, tym razem nie dał większych szans beniaminkowi z Jaworzna. Z kolei Bogdanka Arka Chełm w trzech setach uporała się z REA BAS Białystok.

Lechici dopisali w ten weekend kolejne zwycięstwo. Tym razem okazali się lepsi od zespołu z Głogowa. Wygrana za trzy punkty pozwoliła im na awans o jedno oczko w tabeli, na pozycję 7, kosztem BKS Visły Bydgoszcz. Podopieczni Michala Masnego przegrali z BBTS 1:3.

Swoją dobrą passę kontynuuje Avia Świdnik, która odniosła czwarte kolejne zwycięstwo. Wicelider pokonał 3:1 KPS Siedlce. Tym samym przerwał serię wygranych siedlczan. Swoje spotkanie wygrali także siatkarze Mickiewicza Kluczbork. W czterech setach okazali się lepsi od Olimpii Sulęcin.

Wyniki 17. kolejki Tauron 1.ligi mężczyzn:
KGHM SPS Głogów - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3 (25:20, 22:25, 21:25, 17:25)
Bogdanka Arka Chełm - REA BAS Białystok 3:0 (25:15, 31:29, 25:20)
PZL Leonardo AVIA Świdnik - PSG KPS Siedlce 3:1 (25:21, 13:25, 25:21, 25:18)
AZS AGH Kraków - MKST Astra Nowa Sól 2:3 (29:27, 19:25, 19:25, 25:23, 13:15)
KKS Mickiewicz Kluczbork - Olimpia Sulęcin 3:1 (25:20, 20:25, 25:15, 25:23)
BKS Visła Proline Bydgoszcz - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (21:25, 25:21, 23:25, 26:28)
MCKiS Jaworzno - MKS Będzin 0:3 (19:25, 23:25, 16:25)