Puchar Wielkich Mistrzyń: Brazylijki bronią tytułu

autor: Arkadiusz Dziublak | 2009-11-09, 09:55 | źródło: inf.własna/FIVB |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Po raz piąty w historii zostanie rozegrany Puchar Wielkich Mistrzyń w siatkówce kobiet. W dniach 10-15 listopada w Tokio i Fukuoce sześć reprezentacji walczyć będzie o to zaszczytne trofeum w turnieju, który rozgrywany jest co cztery lata, zawsze w rok po Igrzyskach Olimpijskich.

Piąta edycja Pucharu Wielkich Mistrzyń zapowiada się jako małe mistrzostwa Azji. Na japońskich parkietach wystąpią bowiem trzy reprezentacje z tego kontynentu. Oprócz gospodyń turnieju, Japonii, o zwycięstwo i duże pieniądze walczyć będą siatkarki Tajlandii (mistrz Azji) i Korei (dzika karta). Stawkę azjatyckich drużyn uzupełnią Brazylia, Włochy i Dominikana, odpowiednio mistrzynie Ameryki Południowej, Europy i strefy Norceca. Mimo, że połowa uczestniczek to drużyny reprezentujące kontynent azjatycki, to faworytkami turnieju wydają się być siatkarki Brazylii i Włoch. Brazylijki bronić będą tytułu zdobytego cztery lata temu. W dotychczasowej historii turnieju triumfowały również reprezentacje Rosji, Kuby i Chin. Żadnej z tych ekip nie zobaczymy jednak na japońskich parkietach. Gdyby siatkarkom Brazylii udało się obronić tytuł, zostałyby samodzielnymi liderkami w klasyfikacji medalowej imprezy, z dwoma złotymi medalami na koncie.

W 2005 roku w Pucharze Wielkich Mistrzyń wystąpiła reprezentacja Polski. Udział w imprezie nasze siatkarki zakończyły na czwartym miejscu. W tym roku ponownie otwierała się szansa przed biało-czerwonymi na udział w japońskim turnieju, jednak to Włoszki cieszyły się ostatecznie ze zdobycia tytułu mistrzyń Europy, co zagwarantowało im występ w tych elitarnych zawodach.

Transmisje z Pucharu Wielkich Mistrzyń przeprowadzi stacja Eurosport na dwóch swoich antenach. W pierwszej rundzie turnieju, 10 listopada odbędą się następujące pojedynki:

Tajlandia - Włochy
Dominikana - Brazylia
Japonia - Korea

Polub Siatkówkę na Facebooku  
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Powiązane artykuły

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.