Nie przełamały złej passy. Ich sytuacja w tabeli jest coraz gorsza

Zawodniczki Pałacu Bydgoszcz z piątą ligową porażką w tym sezonie. Ekipa Jakuba Tęczy miała swoje momenty, ale ostatecznie przegrała 1:3 z UNI Opole. Ich sytuacja w tabeli jest coraz bardziej skomplikowana.

Mateusz Kozanecki
siatkarki OnlyBio Pałacu Bydgoszcz PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: siatkarki OnlyBio Pałacu Bydgoszcz
KS Pałac Bydgoszcz pogrąża się w coraz większym kryzysie. Podopieczne trenera Jakuba Tęczy pozostają bez zwycięstwa w tym sezonie. Nie pomógł im zryw w trzecim secie, gdy w efektownym stylu wróciły do rywalizacji.

Już w pierwszej partii wiele wskazywało na to, że u bydgoszczanek dojdzie do przełamania. Prowadziły już 18:14, później jednak zaczęły popełniać błędy. Przyjezdne dwukrotnie zaliczyły serie, w których zdobyły po cztery punkty z rzędu.

Zawodniczki KS Pałac obroniły dwie piłki setowe, ale przy trzeciej były już bezradne. W ekipie z Opola dobrze funkcjonowała zagrywka, a na plus zaliczyć można było grę chociażby Oliwii Sieradzkiej czy Katarzyny Połeć.

Miejscowym na niewiele zdała się podwójna zmiana, po której na parkiecie pojawiły się nowa rozgrywająca Martyna Gorzkiewicz i atakująca Wiktoria Makarewicz. Zespół z dołu tabeli popełniał zbyt wiele błędów, co poskutkowało przegraną w drugim secie aż 15:25.

Opolankom szybko udało się znaleźć sposób na powstrzymanie Joanny Sikorskiej. Atakująca zdobyła 8 punktów w pierwszym secie, a w kolejnych doświadczona zawodniczka dokładała tylko pojedyncze "oczka".

Opolanki mocno otworzyły trzeciego seta (5:1), a następnie utrzymywały niewielką przewagę. Prowadziły 19:17, kiedy straciły aż pięć punktów z rzędu. Okazało się to dla nich nie do odrobienia. W ten sposób zawodniczki Pałacu przedłużyły swoje nadzieje na pierwsze w sezonie zwycięstwo.

Kolejna partia układała się po myśli gości. Przy stanie 13:21 w czwartym secie bydgoszczanki obejrzały czerwoną kartkę za opóźnianie gry. Ich sytuacja zrobiła się bardzo zła. Mimo to potrafiły zniwelować straty do czterech "oczek". Nie udało im się jednak pójść za ciosem. Pojedyncze zrywy okazały się niewystarczające.

MVP spotkania została Katarzyna Połeć, która była najlepszą zawodniczką jeżeli chodzi o blok. W tym elemencie gry zdobyła 4 punkty. Skutecznie zagrały Oliwia Sieradzka (20 pkt) i Ana Olaya (19 pkt), a wśród miejscowych Pola Nowakowska i Joanna Sikorska (po 16 pkt). Warto jednak podkreślić, że bydgoszczanki atakowały ze skutecznością wynoszącą mizerne 34 proc.

KS Pałac Bydgoszcz w dalszym ciągu zamyka tabelę. UNI Opole wywalczyło z kolei drugie zwycięstwo z rzędu. Poprzednio ekipa Nicoli Vettoriego pokonała Energę MKS Kalisz 3:1.

KS Pałac Bydgoszcz - UNI Opole 1:3 (25:27, 15:25, 25:21, 22:25)

KS Pałac Bydgoszcz: Bałdyga, Łyszkiewicz, Witowska, Sikorska, Nowakowska, Paluszkiewicz, Saad (libero) oraz Gorzkiewicz, Makarewicz, Gliwa

UNI Opole: Połeć, Bińczycka, Olaya, Orzyłowska, Sieradzka, Pamuła, Adamek (libero) oraz Janicka, Kecher

MVP: Katarzyna Połeć