Udane wyprawy Joanny Wołosz i Malwiny Smarzek

Dwie z trzech Polek, grających w Serie A, cieszyły się ze zdobycia kompletu punktów w meczu na wyjeździe. To Joanna Wołosz i Malwina Smarzek. Już piątą porażkę z rzędu poniosła drużyna Olivii Różański.

Joanna Wołosz (wystawiająca) Materiały prasowe / legavolleyfemminile.it / Na zdjęciu: Joanna Wołosz (wystawiająca)
Drużyna Joanny Wołosz ma za sobą komplet sześciu wygranych w sezonie. Siatkarki Prosecco Doc Imoco Conegliano zdobyły Superpuchar Włoch i zwyciężyły w pięciu kolejkach Serie A. W niedzielę gościły w Mediolanie, w którym pokonały 3:1 Allianz Vero Volley. Podniosły się po porażce w pierwszym secie i nie pozwoliły sobie na więcej potknięć. W tabeli klub rozgrywającej reprezentacji Polski jest wiceliderem i ma mecz zaległy w zanadrzu.

Z wyjazdowego zwycięstwa cieszyła się również drużyna Trasportipesant Casalmaggiore. Wygrana 3:1 z Il Bisonte Firenze nastąpiła po dwóch porażkach. Malwina Smarzek zdobyła 16 punktów i był to najwyższy wynik w zespole. Polka wywalczyła 13 "oczek" atakiem i trzy blokiem.

Spośród drużyn Polek największy problem z punktowaniem ma Volley Bergamo. Jej porażka 0:3 z Roma Volley Club była piątą z rzędu. Drużyna z Lombardii nie była w stanie w stolicy Włoch rozstrzygnąć ani jednego seta. Olivia Różański zdobyła dwa punkty atakiem.

6. kolejka Serie A kobiet:

Allianz Vero Volley Milano - Prosecco Doc Imoco Conegliano 1:3 (25:23, 18:25, 20:25, 15:25)
Il Bisonte Firenze - Trasportipesanti Casalmaggiore 0:3 (11:25, 21:25, 20:25)
Roma Volley Club - Volley Bergamo 3:0 (25:21, 25:21, 25:22)
Honda Olivero S.Bernardo Cuneo - Igor Gorgonzola Novara 0:3 (18:25, 14:25, 22:25)
Uyba Volley Busto Arsizio - Megabox Ond. Savio Vallefoglia 3:0 (25:18, 26:24, 25:17)
Reale Mutua Fenera Chieri - Wash4green Pinerolo 3:0 (25:20, 25:15, 25:21)
Itas Trentino - Savino Del Bene Scandicci 0:3 (16:25, 16:25, 18:25)