Jednostronna rywalizacja. Sensacyjny lider Tauron Ligi

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała nie miał litości dla ITA TOOLS Stali Mielec. Po jednostronnym pojedynku zespół gości został niespodziewanym liderem Tauron Ligi.

Jakub Fordon
siatkarki BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała Materiały prasowe / tauronliga.pl / Bartłomiej Budny / Na zdjęciu: siatkarki BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała
Znakomite wejście w nowy sezon ma BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Zespół ten wygrywa mecz za meczem i przed pojedynkiem w Mielcu nie stracił żadnego seta. A na rozkładzie miał m.in. mistrza Polski z Łodzi. Z kolei beniaminek ITA TOOLS Stal w trzeciej kolejce zanotowała pierwsze zwycięstwo po awansie do Tauron Ligi.

Jednak mecz z bielszczankami od początku nie układał się po myśli miejscowych. Blok Pauliny Majkowskiej sprawił, że było 6:2. W premierowej odsłonie środkowa bielszczanek była niczym ściana, to ona zatrzymała Emilię Muchę i zrobiło się 16:9.

W ataku błyszczała Kertu Laak, a przykład z Majkowskiej przy siatce wzięła Joanna Pacak. To połączenie sprawiło, że dominacja BKS-u była aż nadto widoczna (22:13). Premierową odsłonę zakończyła Majkowska, ale tym razem atakiem. Chociaż jej 4 bloki w tym secie robiły duże wrażenie.

W drugiej partii oglądaliśmy wyrównany bój do jej połowy. Później w ataku rozkręciła się Martyna Borowczak, a kolejne bloki dołożyła Majkowska (15:11). Gdy pierwsza z wymienionych zatrzymała Kamilę Dydułę, było już 19:12.

Gdy BKS prowadził 20:15, to doszło do kompletnej dominacji w końcówce. Bielszczanki zdobyły pięć punktów z rzędu i ponownie zamknęły seta wynikiem 25:15. Tym samym były o krok od piątego triumfu w lidze.

W kolejnej partii znów Majkowska błyszczała w bloku i zapewniła przewagę swojej drużynie (6:3). BKS był nie do złapania i po błędzie Poli Nowackiej prowadził już 18:12. Udana gra duetu Laak-Majkowska sprawiła, że bielszczanki odskoczyły na dziewięć "oczek" (21:12).

Seria miejscowych sprawiła, że szkoleniowiec przyjezdnych przerwał grę. Jednak Stal kontynuowała pogoń i zmniejszyła stratę do trzech punktów (19:22). Wówczas ponownie doszło do przerwy, ale ta już podziałała. BKS nie dał się zaskoczyć i głównie za sprawą świetnej gry w bloku Pacak zwyciężył 25:19.

Pięć spotkań, komplet zwycięstw i brak straconego seta. Tak obecnie wygląda sytuacja BKS-u BOSTIK ZGO Bielsko-Biała, który jest liderem Tauron Ligi.