W Tauron 1. lidze kolejka pod znakiem meczu na szczycie i zmiany lidera

W 8. kolejce Tauron 1. ligi mężczyzn doszło do meczu na szczycie. Zakończył się w pięciu setach. Nie był to jedyny tie-break rozegrany w ten weekend.

Anna Bagińska
MKS Będzin Materiały prasowe / Tauron 1. Liga / Wojtek Borkowski / Na zdjęciu: MKS Będzin
Rozgrywki 8. kolejki Tauron 1. ligi stały zdecydowanie pod znakiem hitu jakim był mecz na szczycie tabeli. MKS Będzin podejmował Bogdankę Arkę Chełm. Goście prowadzili już 2:0 w setach, ale miejscowi potrafili odwrócić losy spotkania. Wygrana dała im pozycję lidera.

Tie-breakiem również skończyło się spotkanie w Bielsku-Białej. Miejscowy BBTS dość niespodziewanie męczył się z drużyną z Głogowa. Ostatecznie podopieczni Serhiya Kapelusa wygrali 3:2 z ostatnią ekipą w tabeli.

Swoją dobrą passę kontynuuje Lechia Tomaszów Mazowiecki. Tym razem Lechici pokonali 3:1 Astrę Nowa Sól, a do zwycięstwa poprowadził ich Wiktor Musiał. Atakujący zdobył aż 29 oczek przy skuteczności w ataku 65 proc., co było najlepszym indywidualnym osiągnięciem w tej kolejce. Także na fali jest Mickiewicz Kluczbork. Zespól z Opolszczyzny pokonał 3:1 Gwardię Wrocław i to była ich czwarta wygrana z rzędu.

Siatkarze KPS Siedlce po ubiegłym weekendzie liczyli pewnie na podtrzymanie pozytywnej tendencji w meczu z Olimpią Sulęcin. Jednak to podopieczni Konrada Copa okazali się lepsi i dopisali do dorobku drugie w tym sezonie zwycięstwo.

Podobnie zawiedzeni są siatkarze z Bydgoszczy, którzy mieli nadzieję na punkty w starciu z AZS AGH Kraków. Visła przegrała jednak na wyjeździe 1:3. Z kolei siatkarze Avii po porażce w ostatniej kolejce z wiceliderem, w tej poprawili sobie humor wygrywając z MCKiS Jaworzno.

Wyniki 8. kolejki Tauron 1.ligi mężczyzn:
BBTS Bielsko-Biała - KGHM SPS Głogów 3:2 (23:25, 25:23, 25:14, 21:25, 15:12)
MKS Będzin - Bogdanka Arka Chełm 3:2 (22:25, 25:27, 25:22, 25:22, 15:11)
Lechia Tomaszów Mazowiecki - MKST Astra Nowa Sól 3:1 (25:27, 25:23, 25:19, 25:18)
Olimpia Sulęcin - PSG KPS Siedlce 3:0 (25:14, 25:22, 28:26)
MCKiS Jaworzno - PZL Leonardo AVIA Świdnik 0:3 (26:28, 20:25, 23:25)
AZS AGH Kraków - BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:1 (25:16, 20:25, 25:20, 25:18)
Gwardia Wrocław - KKS Mickiewicz Kluczbork 1:3 (23:25, 23:25, 25:23, 19:25)