Smarzek szaleje we Włoszech. Zespół Wołosz nie do zatrzymania

Pierwsze zwycięstwo po powrocie do Włoch zanotowała Malwina Smarzek i jej Trasportipesanti Casalmaggiore. Z kolei Prosecco Doc Imoco Conegliano Joanny Wołosz wciąż pozostaje niepokonane. Kolejny mecz przegrał klub Olivii Różański - Volley Bergamo.

Jakub Fordon
Malwina Smarzek w ataku Materiały prasowe / Legavolleyfemminile.it/Rubin - LVF / Na zdjęciu: Malwina Smarzek w ataku
Włoska Serie A kobiet powoli się rozkręca. W miniony weekend rozegrano trzecią kolejkę, po której niepokonane zostały już tylko trzy zespoły. Mowa o Prosecco Doc Imoco Conegliano, Igor Gorgonzola Novarze oraz Vero Volley Monzie.

Siatkarką pierwszej z wymienionych drużyn jest Joanna Wołosz. Jej zespół pokonał Reale Mutua Fenera Chieri, gdzie w poprzedni sezonie występowała Olivia Różański 3:1. Rozgrywająca przebywała na parkiecie od początku do końca. Na swoim koncie zapisała dwa punkty, jeden zdobyty kiwką, natomiast drugi blokiem.

W tym sezonie wyżej wspomniana przyjmująca reprezentuje barwy Volley Bergamo. Jej klub po udanym starcie przegrał drugi mecz z rzędu. Różański i spółka nie zdołały ugrać żadnego seta w starciu z Il Bisonte Firenze.

Polka zaczęła mecz w wyjściowym składzie i pojawiła się w pierwszej szóstce na drugą partię. Jednak na trzeciego seta nawet nie podniosła się z ławki. Różański zdobyła tylko cztery punkty, kończąc jedynie 3 z 12 otrzymanych piłek (25 proc. skuteczności). Do swojego dorobku dorzuciła jeden blok. W przyjęciu pomyliła się tylko raz, ale posłano w nią jedynie siedem zagrywek.

Z pierwszego zwycięstwa po powrocie do Włoch mogła cieszyć się Malwina Smarzek. Jej Trasportipesanti Casalmaggiore pewnie pokonało beniaminka Itas Trentino 3:0. Polka przebywała na boisku od początku do końca i była najskuteczniejszą siatkarką w tym spotkaniu. Zdobyła łącznie 14 punktów przy 44 proc. skuteczności w ataku (12/27). Dorzuciła do tego dwa bloki.