Show Smarzek nie pomogło. Ekipa Wołosz niepokonana

Prosecco Doc Imoco Conegliano Joanny Wołosz po drugiej kolejce Serie A kobiet pozostaje niepokonane. Powodów do zadowolenia nie mają Olivia Różański i mimo znakomitego występu Malwina Smarzek, bo ich zespoły przegrały swoje spotkania.

Jakub Fordon
Joanna Wołosz (wystawiająca) Materiały prasowe / legavolleyfemminile.it / Na zdjęciu: Joanna Wołosz (wystawiająca)
Po krótkiej przerwie po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego do gry powróciły wszystkie siatkarskie ligi kobiet. We włoskiej Serie A po pierwszej kolejce powody do zadowolenia miały Joanna Wołosz oraz Olivia Różański, bo ich zespoły odniosły zwycięstwa.

Jednak w drugiej z triumfu cieszyła się już tylko rozgrywająca. Jej Prosecco Doc Imoco Conegliano ponownie nie straciło seta, tym razem w rywalizacji z Honda Olivero S.Bernardo Cuneo. Dzięki temu zespół ten jest obecnie liderem włoskiej ligi kobiet.

Tym razem Wołosz przebywała na parkiecie od początku do końca. W tym czasie zapisała na swoim koncie 4 punkty, dwa atakiem, a po jednym blokiem i zagrywką.

Pierwszą porażkę w tym sezonie poniosło Volley Bergamo, do którego przeniosła się Olivia Różański. Jej drużyna musiała uznać wyższość Megabox Ond. Savio Vallefoglia (1:3). Przyjmująca wyszła w podstawowym składzie na każdego seta, podczas których zdobyła 9 punktów. Skończyła 9 z 26 ataków (35 proc. skuteczność), a ponadto popełniła aż 6 błędów przy 27 przyjęciach.

Z kolei na pierwszą wygraną po powrocie do Włoch czeka Malwina Smarzek. Jej Trasportipesanti Casalmaggiore tym razem przegrało z Igor Gorgonzolą Novarą 1:3. Atakująca spisała się jednak doskonale, bo była najlepiej punktującą siatkarką w całym meczu. Zdobyła 27 punktów, kończąc 23 z 48 ataków (48 proc. skuteczność). Ponadto dołożyła trzy asy serwisowe, a także jeden blok.