Brazylia wytrzymała ciśnienie. Cieszy się także Kanada

Wygrana 3:2 w hitowym meczu z Włochami pozwoliła Brazylii awansować do igrzysk olimpijskich w Paryżu. "Kropkę nad i" postawiła również reprezentacja Kanady.

Reprezentacja Brazylii Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Brazylii
Starcie o bilety do Paryża było emocjonujące i trzymało w napięciu. Ostatecznie gospodarze nie zawiedli publiczności w Rio de Janeiro. Choć od początku turnieju nie unikali potknięć, to jednak wygrana 3:2 z Włochami pozwoliła awansować do igrzysk olimpijskich. Brazylia przegrywała 1:2, ale potrafiła odwrócić wynik, a wygraną zapewniła sobie punktem na 15:11 w tie-breaku.

Konfrontacja Japonii z USA była meczem zespołów, którym sześć kolejek wystarczyło do zapewnienia sobie awansu. Ze spokojnymi głowami siatkarze i tak stworzyli emocjonujące widowisko. Na zakończenie sezonu reprezentacyjnego Amerykanie zwyciężyli 3:2, choć po trzech setach bliżej sukcesu była Japonia.

Kanada postawiła "kropkę nad i" w temacie awansu do igrzysk olimpijskich w Paryżu. To ona weszła do przyszłorocznego turnieju w grupy, w której rywalizowała również Polska. W ostatnim meczu drużyna z Ameryki Północnej poradziła sobie w roli faworyta i zwyciężyła 3:0. Kanada kontrolowała wydarzenia na boisku w konfrontacji z zespołem, który w turnieju nie rozstrzygnął chociaż seta.