Ruszyły rozgrywki zaplecza PlusLigi. Dobry start beniaminka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Tauron 1. Liga / Na zdjęciu: Bogdanka Arka Chełm
Materiały prasowe / Tauron 1. Liga / Na zdjęciu: Bogdanka Arka Chełm

W piątek ruszyły rozgrywki Tauron 1. ligi mężczyzn. Szesnaście drużyn rozpoczęło walkę o prawo do gry w PlusLidze w przyszłym sezonie.

W tym roku do rozgrywek Tauron 1. ligi ponownie przystąpiło 16 drużyn. Wśród nich znalazł się tegoroczny spadkowicz z PlusLigi, czyli BBTS Bielsko-Biała oraz dwóch beniaminków: MCKiS Jaworzno oraz Bogdanka Arka Chełm. Dla zespołu ze Śląska to powrót na ten szczebel rozgrywek po dwóch latach przerwy.

W piątek na inaugurację zostały rozegrane dwa spotkania. W pierwszym MKS Będzin pokonał 3:1 Lechię Tomaszów Mazowiecki. W drugim beniaminek z Chełma bez straty seta rozprawił się z SPS Głogów. Taki wynik nie powinien aż tak dziwić. W składzie zespołu z Lubelszczyzny nie brakuje bowiem zawodników z doświadczeniem gry w PlusLidze i 1. lidze.

Drugi beniaminek już tak udanego początku sezonu nie miał. Ekipa z Jaworzna przegrała 1:3 z BBTS-em. Dla zwycięskiej ekipy po 19 punktów zdobyli Szymon Romać oraz Kamil Dębski, a cała drużyna mogła pochwalić się 61 proc. skuteczności w ataku.

W pozostałych sobotnich meczach również było ciekawie. Siedlczanie nie wykorzystali szansy na wygraną z AZS AGH. Przegrywali już 0:2 w setach, ale potrafili doprowadzić do tie-breaka. Jednak nie wykorzystali w nim piłek meczowych i z triumfu mogli cieszyć się akademicy. Z kolei Avia Świdnik nie wykorzystała atutu własnego parkietu i przegrała z REA BAS Białystok po trzech zaciętych setach.

W poniedziałek Astra Nowa Sól dość niespodziewanie okazała się lepsza w trzech setach od Mickiewicza Kluczbork. Dwa pierwsze sety były w miarę zacięte. W trzecim goście mieli kilka punktów przewagi. Wprowadzeni po przeciwnej stronie siatki zmiennicy tchnęli nowe życie w grę zespołu i znów doszło do emocjonującej końcówki. Ponownie lepsi okazali się siatkarze z Nowej Soli.

Wyniki 1. kolejki Tauron 1.ligi mężczyzn: MKS Będzin - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:23, 25:10, 18:25, 25:21) Bogdanka Arka Chełm - KGHM SPS Głogów 3:0 (25:18, 25:22, 25:15) MCKiS Jaworzno - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (15:25, 25:20, 18:25, 22:25) AZS AGH Kraków - PSG KPS Siedlce 3:2 (25:20, 25:19, 20:25, 20:25, 17:15) PZL Leonardo AVIA Świdnik - REA BAS Białystok 0:3 (25:27, 20:25, 25:27) KKS Mickiewicz Kluczbork - MKST Astra Nowa Sól 0:3 (25:27, 25:27, 22:25) BKS Visła Proline Bydgoszcz - SMS PZPS Spała - 21.09.2023 Gwardia Wrocław - Olimpia Sulęcin - przełożony na 22.11.2023