Sypnęło niespodziankami na początku rundy rewanżowej Tauron 1. ligi

W 16. kolejce Tauron 1. ligi mężczyzn nie zabrakło tie-breaków oraz niespodzianek. Faworyci przegrywali swoje spotkania.

Anna Bagińska
siatkarze MKS-u Będzin WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: siatkarze MKS-u Będzin
Dwie drużyny z czołówki Tauron 1. ligi rozegrały tie-breaki i dość niespodziewanie je przegrały. MKS Będzin uległ Lechii Tomaszów Mazowiecki. Nie pomogło nawet 28 punktów Brandona Koppersa i 54 proc. skuteczności w ataku. Podopieczni Wojciecha Serafina utrzymali jednak pozycję lidera, chociaż od drugiej w tabeli Avii dzielą ich już tylko dwa punkty.

Jeszcze bardziej zaskakująca była porażka beniaminka. Bogdanka przegrała bowiem z przedostatnią drużyną w tabeli. Głogowianie zdecydowanie okazali się skuteczniejsi w ataku, pomimo gorszego przyjęcia. Chełmianie zaserwowali wprawdzie 12 asów, ale gospodarze mieli ponad dwa razy więcej skutecznych bloków, aż 19.

Pięcioma setami zakończyły się też derby województwa śląskiego. Zwycięsko wyszli z nich siatkarze BBTS, którzy mogli to spotkanie zakończyć zdecydowanie szybciej. Prowadzili bowiem 2:0 w setach. Swoją passę siedmiu porażek przerwała wreszcie Gwardia Wrocław. Odniosła niezwykle ważne zwycięstwo nad Olimpią Sulęcin 3:2.

Pozostałe mecze były krótsze. Serię wygranych kontynuuje PSG KPS Siedlce. To było trzecie z rzędu zwycięstwo siedlczan. Okazali się lepsi w trzech setach od AZS AGH Kraków. Swoje spotkania też wygrały BKS Visła, KKS Mickiewicz Kluczbork oraz Avia Świdnik.