Tabela ME: świetne wieści dla Polek

Reprezentacja Polski kobiet wróciła do wygrywania na mistrzostwach Europy siatkarek. Nasza kadra pokonała Belgię 3:0 i odniosła trzecie zwycięstwo podczas trwającego turnieju. Spójrz, jak prezentuje się tabela po wygranej Biało-Czerwonych.

Jakub Fordon
siatkarki reprezentacji Polski Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski
Mistrzostwa Europy siatkarek reprezentacja Polski kobiet rozpoczęła od meczu ze Słowenią. Faworyzowane Biało-Czerwone nie miały żadnych problemów, by ograć tego rywala bez straty seta.

W drugim spotkaniu pojawiły się już pierwsze problemy. Mimo że Polki były faworytkami w rywalizacji z Węgrami, to ostatecznie potrzebowały czterech partii, aby pokonać tego rywala.

Passa zwycięstw dobiegła końca po meczu z Serbią. Mimo zwycięstwa w premierowej odsłonie, to przeciwniczki wygrywały kolejne sety, a zarazem całe spotkanie 3:1.

W czwartym meczu na ME 2023 nasza kadra zmierzyła się z Belgia. I udało jej się wrócić do wygrywania, bowiem rywalizacja ta zakończyła się na ich korzyść (3:0).

Zwycięstwo nad Belgią oznacza, że Polska powalczy o 2. miejsce w grupie A. W ostatnim spotkaniu pierwszej fazy nasze siatkarki zmierzą się z Ukrainą. Pojedynek ten zadecyduje o tym, kto uplasuje się na wcześniej wspomnianej lokacie. Przegrany zespół awansuje do 1/8 finału z 3. pozycji.