Mistrzostwa Europy siatkarek: wyniki niedzielnych meczów i tabele

Za nami piąty dzień rywalizacji na mistrzostwach Europy siatkarek. Powoli zarysowuje się kształt fazy pucharowej, bo kilka zespołów ma już na koncie trzy rozegrane spotkania.

Krzysztof Sędzicki
siatkarki reprezentacji Francji Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Francji
W grupie A niepokonane zostają ekipy Serbii, Belgii i Polski. Pierwsza i ostatnia z nich rywalizowała w niedzielne popołudnie i wieczór. Biało-Czerwone pokonały Węgierki w czterech setach, zaś Serbki wygrały ze Słowenkami bez straty seta. W poniedziałek bardzo ważne spotkanie w kontekście pierwszego miejsca w grupie. Reprezentacja Polski o 17:00 zmierzy się właśnie z siatkarkami z Półwyspu Bałkańskiego.

Grupa A:

Serbia - Słowenia 3:0 (25:20, 25:11, 25:15)

Węgry - Polska 1:3 (22:25, 12:25, 25:21, 16:25)

6 Węgry 0 5 0 5 2:15

W grupie B, która rozgrywa mecze we Włoszech, niedziela była dniem przerwy. Tutaj dalej liderkami są Włoszki, które w trzech meczach nie straciły jeszcze seta.

6 Chorwacja 1 5 0 5 5:15

W Dusseldorfie odbyły się w niedzielę dwa krótkie mecze. Czeszki wygrały z Greczynkami 3:0, a w takim samym stosunku Turcja pokonała Azerbejdżan. Trzecia ekipa poprzednich mistrzostw Europy jak na razie przewodzi w tabeli razem ze współgospodyniami, ekipą Niemiec.

Grupa C:

Grecja - Czechy 0:3 (21:25, 22:25, 17:25)

Turcja - Azerbejdżan 3:0 (25:13, 25:13, 25:13)

6 Grecja 4 5 1 4 5:13

Do Holenderek, czyli murowanych faworytek tej grupy, dołączyły Francuzki. Jedne i drugie na razie przechodzą przez turniej bez porażek. W swoich trzecich meczach na tegorocznym Eurovolleyu Les Bleues pokonały Finlandię 3:0, a Oranje wygrały z Estonkami, także 3:0.