Jednostronne mecze w Lidze Narodów

Po tym, jak obejrzeliśmy zacięty mecz Polska - Niemcy, kolejne spotkania Ligi Narodów nie dostarczyły wielu emocji. Holandia oraz USA odniosły pewne zwycięstwa w trzech setach.

Jakub Fordon
reprezentancja Holandii Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentancja Holandii
Chorwacja walczy już jedynie o pozostanie w Lidze Narodów. I trzeba powiedzieć, że jest w trudnej sytuacji. Mimo że zajmuje przedostatnie miejsce, to Korea Południowa nie ma możliwości, by zanotować spadek.

Tym samym to właśnie Chorwatki są najbliżej pożegnania się z LN, mimo że mają identyczny bilans jak Bułgaria (2-8). Jednak reprezentacja ta ma na swoim koncie obecnie dwa punkty więcej.

Chorwacja w rywalizacji z Holandią nie zapunktowała. Druga z wymienionych reprezentacji wciąż liczy się w walce o awans do fazy pucharowej i również potrzebowała zwycięstwa. Te przyszło z wielką łatwością.

Najbardziej zacięta była premierowa odsłona, w której Chorwatki dobiły do granicy 20. punktów. Później jednak zostały kompletnie zdominowane i nie miały nic do powiedzenia w starciu z lepiej grającymi rywalkami.

Rywal Chorwacji w walce o utrzymanie Bułgaria także nie zapunktowała. Nikogo to jednak nie zaskoczyło, bo rywalem tej reprezentacji był lider LN, USA. Wszystkie sety Amerykanki wygrały bardzo pewnie.

W żadnej z partii Bułgarki nie przekroczyły granicy 17. punktów. Amerykanki odniosły kolejne pewne zwycięstwo i są bardzo bliskie wygrania fazy wstępnej LN.