Turcja wystartowała w Hongkongu. W czwartek zagra z Polską

Reprezentacja Turcji rozegrała pierwszy mecz w turnieju Ligi Narodów w Hongkongu i zwyciężyła 3:0 z Holandią. Po komplet punktów sięgnęły w środę również siatkarki z Włoch, które wygrały 3:0.

Mecz reprezentacji Turcji i Serbii Materiały prasowe / FIVB / Mecz reprezentacji Turcji i Serbii
Turcja była gospodarzem pierwszego turnieju Ligi Narodów w Antalyi. W nim odniosła trzy zwycięstwa i na zakończenie poniosła porażkę 2:3 z USA. W środę drużyna znad Bosforu rozpoczęła rywalizację w Hongkongu, a jej przeciwnikiem była Holandia, która w poprzednim tygodniu nie poradziła sobie z ani jednym przeciwnikiem.

Turcja nie zawiodła w roli faworyta. Największy problem z pokonaniem Pomarańczowych miała w pierwszym secie, który zakończyła akcją na 31:29 w krótkiej grze na przewagi. Liderką zespołu była Hande Baladin, która mogła liczyć na wsparcie drugiej przyjmującej Ilin Aydin, a także środkowej Edy Erdem Dundar.

Włoszki od początku wygranego 3:0 meczu z Bułgarią grały energicznie, a próby zmiany sytuacji na boisku przez rywalki, nie udały się. Co prawda mecz był coraz bardziej wyrównany, im dłużej trwał, ale Bułgarii nie udało się postawić na swoim w ani jednym secie.

Wygrana była dla Włoszek drugą w rozgrywkach po serii trzech porażek. Z kolei Bułgaria ma za sobą już cztery kolejne przegrane, jak dotąd pokonała jedynie Chorwację.

Włochy - Bułgaria 3:0 (25:17, 25:19, 25:23)

Holandia - Turcja 0:3 (29:31, 21:25, 15:25)

Czy Turcja wygra mecz Ligi Narodów z Polską?