Mocne otwarcie ćwierćfinału. Niszczycielski blok Polek [WIDEO]

Polska walczy w ćwierćfinale mistrzostw świata siatkarek z bardzo wymagającym przeciwnikiem Serbią. W pierwszym secie pokonała obrończynie trofeum, a partię zamknęła blokiem.

Olivia Różański w bloku w meczu z Serbią Twitter / Polsat Sport / Olivia Różański w bloku w meczu z Serbią
Polska nie przystąpiła do ćwierćfinału MŚ 2022 kobiet w roli faworyta, ale zbudowana trzema zwycięstwami w meczach z USA, Kanadą oraz Niemcami, stara się postawić opór przeciwnikowi z Bałkanów.

W pierwszym secie Biało-Czerwone dały do zrozumienia rywalkom, że w Gliwicach będą trudniejszymi do pokonania przeciwniczkami niż w Łodzi. W drugiej fazie grupowej Polska przegrała z Serbią 0:3.

Polska zwyciężyła w pierwszej partii ćwierćfinału 25:21. W końcówce seta dobrze zaczął funkcjonować blok podopiecznych Stefano Lavariniego. Tym elementem punktowały Magdalena Stysiak czy Kamila Witkowska. Z ostatnim blokiem w secie poczekała na przeciwniczkę Olivia Różański.

W Gliwicach kibice wybuchli radością, ponieważ Polska zaszła za skórę faworytkom i przybliżyła się do awansu. Ostatnią akcję w pierwszym secie można zobaczyć poniżej:

Czy Polska zaprezentuje się dobrze w całym ćwierćfinale MŚ?