Dobrze wiedziała, co się stanie. Efektowny blok Polki [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Polsat Sport / Agnieszka Korneluk w meczu Polska - Francja
Twitter / Polsat Sport / Agnieszka Korneluk w meczu Polska - Francja

Drugi komplet punktów dla Polek w Lidze Narodów. Jedną z najbardziej efektownych akcji, w wygranym 3:0 meczu z Francją, popisała się środkowa Agnieszka Korneluk.

Polki miały dwa dni na rozkoszowanie się zwycięstwem 3:0 w pierwszym meczu szóstej edycji Ligi Narodów. W nim wygrały 3:0 z Włoszkami, co było dobrym prognostykiem przed całą częścią zasadniczą rozgrywek.

Drugim przeciwnikiem reprezentacji Polski była w piątek Francja, czyli beniaminek rozgrywek. Trójkolorowe wywalczyły awans w poprzednim sezonie reprezentacyjnym i na moment wyszły z cienia odnoszącej sukcesy kadry siatkarzy. O punktowanie w elicie nie będzie im łatwo, przyjdzie im pobierać lekcje między innymi od Polek.

Podopieczne Stefano Lavariniego odniosły przekonujące zwycięstwo 3:0. Odrobina, ale to odrobina walki była w pierwszym secie. Im dłużej trwało spotkanie, tym większa była przewaga trzeciej drużyny poprzedniej edycji.

Jedną z najbardziej efektownych akcji meczu popisała się Agnieszka Korneluk. Jeszcze w pierwszym secie wyczuła pomysł rozgrywającej i środkowej z Francji. Do wykonania bloku nie potrzebowała wyskoku. Zrobiła to w swoim stylu, wykorzystując najwyższy wzrost w kadrze. Francuzkom pozostało obserwować lądowanie piłki w ich polu.

W turnieju w Antalyi drużyna Stefano Lavariniego zagra jeszcze dzień po dniu z Holandią oraz Japonią.

Zobacz efektowny blok Agnieszki Korneluk w meczu z Francją.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty