WT Stare Jabłonki: Zwycięstwo Kądzioły i Szałankiewicza, porażka Fijałka i Prudla

W drugich meczach fazy grupowej World Tour Grand Slam w Starych Jabłonkach tylko Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz odnieśli zwycięstwo. Porażkę zanotowali m.in. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel.

Łukasz Witczyk

Występujący w grupie D Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz w trzech setach pokonali Sebastiana Fuchsa i Thomasa Kaczmarka. Spotkanie to było bardzo wyrównane, a pierwsza partia zakończyła się wynikiem 24:22 na korzyść Polaków. W drugim secie do 16 wygrali Niemcy i o losach triumfu zadecydował tie-break. W nim górą byli Kądzioła i Szałankiewicz, którzy wygrali 17:15 i mogli cieszyć się z drugiego grupowego triumfu.

Wyniki reprezentantów Polski:

Michał Kądzioła / Jakub Szałankiewicz - Sebastian Fuchs / Thomas Kaczmarek 2:1 (24:22, 16:21, 17:15)

Miejsce Para Punkty Bilans Sety
1. Erdmann / Matysik 4 2-0 4:0
2. Kądzioła / Szałankiewicz 4 2-0 4:2
3. Fuchs / Kaczmarek 2 0-2 1:4
4. Marcio Araujo / Ricardo 2 0-2 1:4

Po trwającym 49 minut pojedynku Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel musieli uznać wyższość Clemensa Dopplera i Aleksandra Horsta. Polacy wygrali pierwszego seta do siedemnastu, lecz w dwóch kolejnych partiach lepsi okazali się Austriacy. W drugim secie wygrali oni do 19, a w tie-breaku Doppler i Horst pokonali biało-czerwonych 15:13.

Grzegorz Fijałek / Mariusz Prudel - Clemens Doppler / Alexander Horst 1:2 (21:17, 19:21, 13:15)

1. Doppler / Horst 4 2-0 4:2
2. Fijałek / Prudel 3 1-1 3:2
3. Evandro / Vitor Felipe 3 1-1 3:2
4. Liamin / Barsouk 2 0-2 0:4

Pierwszej porażki w fazie grupowej doznali również Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Polacy w pierwszym meczu niespodziewanie ograli Brazylijczyków, lecz w drugiej potyczce przegrali w trzech setach z Philipem  Gabathulerem i Mirco Gersonem. Kosiak i Rudol stawili duży opór Szwajcarom, a drugi set zakończył się zwycięstwem Polaków w stosunku 31:29! W decydującej partii Gabathuler i Gerson wygrali do 13.

Philip Gabathuler / Mirco Gerson - Maciek Kosiak / Maciej Rudol 2:1 (21:18, 29:31, 15:13)

1. Gabathuler / Gerson 4 2-0 4:2
2. Kosiak / Rudol 3 1-1 3:2
3. Alison / Bruno 3 1-1 2:3
4. Schalk / Saxton 2 0-2 2:4

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przegrali z Austriakami Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przegrali z Austriakami
Żadnych szans w meczu przeciwko Aleksandrsowi Samoilovsowi i Janisowi Smedinsowi nie mieli Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Polacy w obu odsłonach nie nawiązali walki z Łotyszami i przegrali je do 14. Była to dla nich pierwsza porażka w fazie grupowej World Tour Grand Slam w Starych Jabłonkach.

Aleksandrs Samoilovs / Janis Smedins - Bartosz Łosiak / Piotr Kantor 2:0 (21:14, 21:14)

1. Samoilovs / Smedins 4 2-0 4:0
2. Łosiak / Kantor 3 1-1 2:3
3. Gibb / Patterson 3 1-1 3:2
4. Kollo / Vesik 2 0-2 0:4

Jeszcze wyższą porażkę zanotowali Michał Bryl i Kacper Kujawiak, którzy w dwóch setach ulegli Markusowi Bockermannowi i Mischy Urbatzce. Polacy w pierwszej partii zdobyli 10 "oczek", a w drugiej 15. Dla polskiej pary to druga porażka w fazie eliminacyjnej.

Markus Bockermann / Mischa Urbatzka - Michał Bryl / Kacper Kujawiak 2:0 (21:10, 21:15)

1. Rosenthal / Dalhausser 4 2-0 4:0
2. Huber / Seidl 3 1-1 2:3
3. Bockermann / Urbatzka 3 1-1 3:2
4. Bryl / Kujawiak 2 0-2 0:4