Rosyjskie media po meczu z Polską: Sam Muserski to za mało, już 12 lat bez medalu na MŚ, brawo polscy fani!

[tag=7649]Reprezentacja Polski mężczyzn[/tag] uporała się z kadrą Rosji i awansowała do półfinału [tag=16593]MŚ 2014[/tag]. Co po tym spotkaniu piszą rosyjskie media?

Tomasz Rosiński
Sovsport.ru

Sovsport.ru: Sam Muserski to za mało. Rosyjski zespół zawiódł na mistrzostwach świata

"Rosyjski zespół w meczu o "być albo nie być" z Polską już po dwóch setach stracił szansę na dalszą walkę o medale. W rzeczywistości tylko jeden siatkarz nie zawiódł - Dmitrij Muserski, dzięki którego zagrywkom Sborna zerwała się do walki w drugim secie, kiedy to od stanu 13:15, Rosja wyszła na prowadzenie 17:15" - zakomunikował rosyjski serwis Sovsport.ru.

Dziennikarze z Rosji sporo zastrzeżeń mają do pracy sztabu szkoleniowego mistrzów Europy, który zbyt słabo reagował na boiskowe wydarzenia i za każdym razem stawiał na niezbyt dobrze dysponowanego środkowego Nikołaja Apalikowa, ignorując Artema Wolwicza. To sprawiło, że rosyjscy siatkarze przegrali wszystkie spotkania z silnymi rywalami (dwukrotnie z Brazylią, raz z Polską), gdyż Meksyku, Egiptu czy Finlandii do takich nie można zaliczyć.