Ważne zwycięstwo Ostrovii. Doskonała frekwencja w hicie Ligi Centralnej

W meczu drużyn z czołówki Ligi Centralnej, Arged KPR Ostrovia pokonała KPR Legionowo i zbliżyła się do AZS-u AWF Biała Podlaska. Ważne zwycięstwo odniósł też Orlen Upstream SRS.

Michał Gałęzewski
zawodnicy KPR Ostrovii Ostrów Wlkp WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: zawodnicy KPR Ostrovii Ostrów Wlkp.
Po tym, jak AZS AWF Biała Podlaska przegrał w sobotę po karnych z MKS-em Wieluń, drugi zespół który przed 8. kolejką miał na swoim koncie komplet punktów mógł zrobić krok naprzód w kontekście walki o zwycięstwo w lidze. KPR Legionowo w przypadku wygranej mógł zbliżyć się do uciekającej czołówki.

1 200 widzów, którzy oglądali mecz na trybunach ostrowskiej fali mogło się cieszyć z początku meczu, który Arged KPR Ostrovia wygrała 6:1. Później jednak KPR Legionowo zbliżył się na bramkę różnicy. Legionowianie nie zrobili jednak kolejnego kroku by wygrać i znów powiększyła się przewaga ostrowian, która na 8 minut przed końcem wynosiła sześć bramek. Drużyna z Mazowsza odrobiła cztery bramki w ciągu sześciu minut, ale koniec należał do ostrowian, którzy wygrali 29:25.

Orlen Upstream SRS Przemyśl mierzył się z ostatnią w tabeli Padwą, która mogła awansować o trzy lokaty. Goście prowadzili w 17. minucie już różnicą czterech bramek, by od stanu 6:10, ekipa z Przemyśla wyszła na 28:22. Podobnie jak w Ostrowie Wielkopolskim, zespół przegrywający odrobił część strat, jednak do końca istniał już tylko jeden zespół - SRS zdobył w ciągu ostatnich pięciu minut sześć bramek i wygrał 34:26.