Dwa wysokie zwycięstwa dominatorów z Ligi Centralnej

Za nami 5. kolejka Ligi Centralnej. Wciąż niepokonane są zespoły z Białej Podlaskiej i Ostrowa Wielkopolskiego, ważną wygraną odniósł też ZAS AWF Autiounowest Żukowo.

Michał Gałęzewski
zawodnicy KPR Ostrovii Ostrów Wlkp WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: zawodnicy KPR Ostrovii Ostrów Wlkp.
Kolejka rozpoczęła się już w piątek. Na najdalszy wyjazd do Przemyśla udał się SPR GKS Autoinwest Żukowo i mecz dostarczył wielu emocji. Jeszcze w 42. minucie gospodarze prowadzili 22:17, od tego czasu jednak na boisku dominowali goście. Do końca stracili już tylko cztery bramki, rzucając aż dwanaście i wygrali 29:26.

W sobotę swoje piąte mecze wygrały AZS AWF Biała Podlaska i Ostrovia. Obie drużyny pewnie wygrały na wyjazdach - w Legnicy oraz w Wieluniu. Nieoczekiwanie Akademicy przegrywali z Miedzią po 22 minutach 12:9, jednak jeszcze przed przerwą legniczanie wyszli na prowadzenie, by ostatecznie wygrać 34:25. Ostrovia szybko uzyskała przewagę, by ostatecznie zwyciężyć 31:21.

Przed własną publicznością w 5. kolejce Ligi Centralnej wygrali tylko Śląsk Wrocław i Budnex Stal Gorzów. Obie drużyny do przerwy miały problemy, jednak po zmianie stron potrafiły postawić kropkę nad "i", zwyciężając z rywalami.

Bardzo ciekawie było też w Grudziądzu. Na 3 minuty przed końcem meczu, po bramce Karola Małeckiego Padwa prowadziła 30:28. Dwie ostatnie bramki przed syreną rzucił jednak Dawid Lemanowicz. O końcowym triumfie Padwy zadecydowały rzuty karne, które szczypiorniści z Zamościa wygrali 4:2.