MŚ 2021. Szwedzi nie pozostawili złudzeń. Pokazali, kto jest najlepszym zespołem Grupy IV

Reprezentacja Szwecji po znakomitej pierwszej i dobrej drugiej połowie pokonała Drużynę Rosyjskiej Federacji Piłki Ręcznej 34:20, zapewniając sobie tym samym pierwsze miejsce w Grupie IV.

Michał Gałęzewski
Jim Gottfridsson PAP/EPA / Mohamed Abd El Ghany / Na zdjęciu: Jim Gottfridsson
Spotkanie Drużyny Rosyjskiej Federacji Piłki Ręcznej ze Szwecją było ostatnim w Grupie IV. Do awansu Szwedzi potrzebowali remisu, Rosjanie musieli natomiast zwyciężyć. Skandynawowie nie chcieli jednak zadowalać się jednym punktem - od samego początku dominowali na boisku, a różnice były przede wszystkim w bramce.

Doświadczony Andreas Palicka obronił do przerwy 50 procent rzutów, natomiast Rosjanie odbili jedną piłkę na osiemnaście. Przy takiej różnicy nie było mowy o tym, by móc walczyć jak równy z równym z bardzo dobrze dysponowanymi Szwedami szczególnie, że doskonale w ataku grał Hampus Wanne. W 13. minucie najskuteczniejszy zawodnik swojej reprezentacji miał już na swoim koncie pięć bramek, a jego zespół prowadził 8:2.

Rosjanie tylko przez chwilę potrafili nawiązać wyrównaną walkę, gdyż fragment od 18. do 29. minuty przegrali aż 1:7. Szwedzi prowadzili już różnicą jedenastu trafień, dopiero tuż przed przerwą Rosjanie zdołali zniwelować tę stratę i do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 8:17.

Swoją serię Drużyna Rosyjskiej Federacji Piłki Ręcznej poprawiła jeszcze na początku drugiej połowy i gdy trafił Aleksander Kotow, było już 11:17. W teorii były jeszcze szanse na odrobienie strat, jednak Szwedzi byli tego dnia w gazie i nie pozwolili rywalom na zmniejszenie przewagi.

Wręcz przeciwnie, Szwedzi jeszcze podwyższyli przewagę, która na 13 minut przed końcem meczu wynosiła już 13 bramek. Do samego końca Skandynawowie kontrolowali już sytuację na boisku, ostatecznie wygrywając 34:20. Szwecja wygrała już Grupę IV i w ćwierćfinale zagra z drugim zespołem Grupy II, która rywalizację zakończy w poniedziałek.

Drużyna Rosyjskiej Federacji Piłki Ręcznej - Szwecja 20:34 (8:17)

Drużyna Rosyjskiej Federacji Piłki Ręcznej: Kiriejew (1/14 - 7%), Tretynko (0/9 - 0%), Pawlenko (1/11 - 9%) - Kotow 5, Andriejew 3, Wasiliew 3, Kisielew 2, Soroka 2, Ostaszczenko 1, Korniew 1, Jermakow 1, Sziszkariew 1, Żytnikow 1 oraz Kosorotow, Waliullin, Kudinow.