I liga grupa B: Olimpia wygrała mecz na szczycie. Real Astromal goni lidera

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie przełamała się po dwóch porażkach, w Ostrowie Wielkopolskim poradziła sobie z Ostrovią. Dobrą passę kontynuuje też Real Astromal Leszno, mający na półmetku identyczny dorobek jak lider ze Śląska.

Marcin Górczyński
Adrian Wojkowski w meczu z Olimpią MEDEX Piekary Śląskie Materiały prasowe / Adrian Szastok / Olimpia MEDEX Piekary Śląskie / Na zdjęciu: Adrian Wojkowski w meczu z Olimpią MEDEX Piekary Śląskie
Dwie porażki, a szczególnie ta we Wrocławiu z Forzą, wskazywały, że Olimpia wpadła w dołek. Drużyna Sławomira Szenkela szybko uporała się z kryzysem, wygrała 30:28 na trudnym terenie w Ostrowie z trzecią w tabeli Ostrovią.

Olimpia musiała uporać się z dobrze dysponowanym bramkarzem Patrykiem Folusznym i przede wszystkim ze świetnym w tym sezonie kołowym, Adrianem Wojkowskim. Obrotowy po kilkunastu minutach miał już na koncie sześć goli i rywale zaczęli go szczególnie pilnować.

W zespole lidera nie do zatrzymania był Łukasz Płonka. Skrzydłowy trafił do siatki 12 razy, mylił się okazjonalnie. Olimpia przejęła inicjatywę po przerwie, zwłaszcza w ostatnich 10 minutach, kiedy przewaga urosła nawet do pięciu bramek. Ostrovia miała swoje szanse w końcówce, przy stracie dwóch goli mogła wyprowadzić kontrę, ale Artur Kot obronił rzut ze skrzydła.

W pogoni nie ustaje Real Astromal Leszno, który pokonał 25:23 ŚKPR Świdnica i zrównał się z Olimpią. Dopiero w końcówce przewaga wicelidera stopniała, momentami sięgała siedmiu bramek.

Wielkie emocje w Legnicy. Siódemka roztrwoniła znaczne prowadzenie, po karnym wyrównał Maciej Ścigaj. Niedługo później przegrał pojedynek z Dawidem Dekarzem i Siódemka mogła cieszyć się ze zwycięstwa 31:30. Zawiódł MKS Wieluń, który miał szansę dotrzymać kroku czołowej trójce. Na własnym parkiecie przegrał 22:24 z AZS-em UZ Zielona Góra.

Blisko kolejnego triumfu i awansu w tabeli była Forza Wrocław, która dopiero po karnych przegrała w Łodzi z Anilaną. Niemal przez 60 minut Olimp Grodków dominował w Poznaniu. Beniaminek odniósł cenne zwycięstwo, m.in. dzięki ośmiu bramkom Kamila Rogaczewskiego.

I liga mężczyzn, grupa B (11. kolejka):

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 28:30 (16:14)
Najwięcej bramek: dla Ostrovii - Adrian Wojkowski, Jakub Przybylski, Michał Biegański - po 6; dla Olimpii - Łukasz Płonka 12, Arkadiusz Kowalski 6, Maciej Chromy 5

Real Astromal Leszno - ŚKPR Świdnica 25:23 (12:9)
Najwięcej bramek: dla Realu - Marcin Jaśkowski 8, Marcel Zdobylak, Michał Frieske - po 4; dla ŚKPR-u - Jakub Zaremba 8, Mateusz Wychowaniec 5, Sebastian Borowski 4

MSPR Siódemka Miedź Legnica - ASPR Zawadzkie 31:30 (16:17)
Najwięcej bramek: dla Siódemki - Kamil Mosiłek 9, Mateusz Płaczek 6; dla ASPR-u - Maciej Ścigaj 7, Paweł Zagórowicz 5

MKS Wieluń - AZS UZ Zielona Góra 22:24 (10:13)
Najwięcej bramek: dla MKS-u - Szymon Famulski 7, Konrad Krzaczyński 4; dla AZS-u - Daniel Mieszkian, Adrian Franaszak - po 7

Politechnika Anilana Łódź - Forza Wrocław 31:31 k. 5:3 (18:18)
Najwięcej bramek: dla Anilany - Marcin Matyjasik 8, Bartosz Pawlak 6; dla Forzy - Kamil Herudziński 7, Piotr Burzyński, Daniel Bieżyński - po 5

WKS Grunwald Poznań - UKS Olimp Grodków 24:28 (12:16) Najwięcej bramek: dla Grunwaldu - Michał Majewski 4, Mikołaj Przybylski, Michał Tórz, Patryk Piechowiak - po 3; dla Olimpu - Kamil Rogaczewski 8, Denis Hertel, Sebastian Kolanko - po 4