Kw. LM: mistrz Polski bezradny w starciu z ekipą Kudłacz-Gloc, Liga Mistrzyń nie dla MKS-u Perły Lublin

Miało być wielkie święto piłki ręcznej w Lublinie, ale piłkarki ręczne MKS-u Perły w finale turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzyń przegrały z niemieckim SG BBM Bietigheim (Kudłacz-Gloc) 19:34 i nie uzyskały awansu do tych prestiżowych rozgrywek.

Tomasz Rosiński
Aleksandra Rosiak (MKS Perła Lublin) przy piłce Newspix / Piotr Jaruga / Na zdjęciu: Aleksandra Rosiak (MKS Perła Lublin) przy piłce
Lublinianki pragnęły po czterech latach przerwy wrócić do handball'owego raju, czyli rywalizacji w LM. Do tego potrzebny był im jeden, trudny krok w postaci pokonania przed własną publicznością ekipy Bietigheim, w barwach której występują reprezentantki Niemiec (Anna Loerper, Kim Naidzinavicius, Dinah Eckerle), Holandii (Laura van der Heijden, Maura Visser, Angela Malestein), Szwecji (Daniela Gustin), Polski (Kudłacz-Gloc) i Danii (Fie Woller). Niestety dla mistrzyń Polski rywalki pokazały im miejsce w europejskim szeregu i to drużyna z Bundesligi wystąpi w fazie grupowej Champions League.

Tylko kilkadziesiąt sekund cieszyły się z prowadzenia w tej konfrontacji podopieczne Roberta Lisa, bo wynik w pierwszej minucie otworzyła Aleksandra Rosiak. Później było już tylko gorzej dla lubelskiej ekipy.

Na boisku brylowały Holenderki - Visser, Angela Malestein oraz van der Heijden, które co chwila "bombardowały" bramkę Perły Lublin. Szczypiornistki SG BBM umiejętnie przesuwały się w defensywie i mogły wyprowadzać zabójcze kontrataki.

Zawodniczki z Lubelszczyzny popełniały sporo błędów, nie wykorzystywały swoich okazji w ofensywie, przez co poległy w pierwszej połowie zawodów różnicą aż dziewięciu goli - 11:20. Trudno było też szukać pozytywów w grze triumfatora ostatniej edycji PGNiG Superligi przed drugą odsłoną meczu.

Po zmianie stron sytuacja nie uległa zmianie i wciąż było widać co najmniej różnicę klas pomiędzy drużynami z Lublina i Bietigheim-Bissingen. Zespół, którego zawodniczką jest Karolina Kudłacz-Gloc, miał wszystko pod kontrolą i nie pozwalał na zbyt wiele lubliniankom. Ostatecznie piłkarki ręcznie SG BBM Bietigheim ograły MKS Perłę 34:19 i zameldowały się w fazie grupowej LM. Natomiast lubliniankom pozostała walka w Pucharze EHF.