PP: Pogrom w Gdańsku i Warszawie. Faworyci nie zawiedli (wyniki)

3 lutego rozegrano cztery spotkania w ramach 1/8 finału rozgrywek o Puchar Polski w piłce ręcznej kobiet. Duże problemy z rozstrzygnięciem meczu miało Metraco Zagłębie Lubin. Pozostali faworyci nie zawiedli.

Krzysztof Kempski

Początkowo spore emocje towarzyszyły kibicom zgromadzonym w chorzowskiej hali. Ich ulubienice przez całą pierwszą połowę prowadziły wyrównany bój z faworyzowanym MKS Selgros Lublin. Potwierdzał to wynik 11:9. Obraz gry zmienił się po przerwie. Mistrzynie Polski narzuciły swój styl gry i minuta po minucie budowały przewagę. Na koniec różnica wyniosła aż 13 bramek!

Bardzo ciekawe było w Olkuszu. Tamtejszy SPR do samego końca walczył o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Długimi fragmentami to właśnie gospodynie były na prowadzeniu i to nawet różnicą dwóch "oczek". Spotkanie rozstrzygnęło się w samej końcówce widowiska. W 58. minucie było jeszcze po 30, ale dwa decydujące gole trafiły lubinianki i to one zagrają w kolejnej fazie PP.

Beniaminek Superligi kobiet, czyli Akademiczki z Gdańska bez większego problemu poradziły sobie z UKS-em Drwęcą. Do przerwy przyjezdne straciły raptem 6 bramek. Już wówczas zapowiadał się pogrom gospodyń. Po zmianie stron gdańszczanki utrzymały tempo skutecznie kontrując rywala. Wynik mógł być wyższy, ale w ostatnich minutach zabrakło skuteczności. 41 bramek i tak musi budzić podziw.

Podobny przebieg miało widowisko w stolicy. Warszawianki od rywala dzieliła spora różnica, która była widoczna na parkiecie. Olimpijki przez dwanaście minut tylko dwukrotnie musiały wyjmować piłkę z siatki. Gospodynie źle radziły sobie z atakiem pozycyjnym. Lepiej było po zmianie stron, ale nowosądeczanki i tak "dobiły" do czterdziestki pewnie meldując się w dalszej fazie PP.