I liga mężczyzn gr. A: Wolsztyniak zatrzymał Pomezanię, wygrana Piotrkowianina (wyniki)

Pięć spotkań 23. kolejki I ligi mężczyzn gr. A zostało rozegranych w sobotę. Po porażce Pomezanii w Wolsztynie i wygranej Piotrkowianina walka o miejsce barażowe wygląda jeszcze ciekawiej!

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Po sobotniej porażce na parkiecie Wolsztyniaka Wolsztyn przewaga szczypiornistów Polski Cukier Pomezanii Malbork nad goniącymi ich graczami Piotrkowianina Piotrków Trybunalski stopniała do dwóch punktów. Malborska drużyna fatalnie rozpoczęła zawody z zespołem Wojciecha Hanyża (10:14 do przerwy) i zasłużenie wróciła do domu bez punktów.
Ekipa Piotrkowianina nie miała natomiast najmniejszych problemów ze zgarnięciem kompletu oczek w rywalizacji ze zdegradowaną już drużyną AZS-u AWF Biała Podlaska. Gracze trenera Rafała Przybylskiego wygrali 30:24 i było to najwyższe zwycięstwo w sobotnich meczach grupy A.

Zdecydowanie więcej emocji dostarczyły pojedynki w Gdańsku, Lesznie i Kościerzynie. Dwa punkty z rąk rywali w ostatnich minutach spotkań wydarły ekipy Warszawianki Warszawa i Kar-Do Spójni Gdynia, wygrywając kolejno z SMS-em ZPRP (27:26) oraz Realem Astromalem Leszno (30:29). W Kościerzynie triumfowały natomiast Meble Wójcik Elbląg, które umocniły się na 4. miejscu w tabeli.

W niedzielę rozegrane zostaną dwa pozostałe mecze 23. kolejki. W Brodnicy zagra lider, KPR Borodino Legionowo, a z Warmią Traveland Olsztyn zmierzy się MKS Poznań.

23. kolejka I ligi mężczyzn gr. A: SMS ZPRP Gdańsk - Warszawianka Warszawa 26:27 (13:13) Wolsztyniak Wolsztyn - Polski Cukier Pomezania Malbork 28:25 (14:10) AZS AWF Biała Podlaska - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 24:30 (10:13) Real Astromal Leszno - Kar-Do Spójnia Gdynia 29:30 (15:14) Vetrex Sokół Kościerzyna - Meble Wójcik Elbląg 20:23 (10:11) MKS Henri Lloyd Brodnica - KPR Borodino Legionowo / 12.04.2015, godz. 14:00 Warmia Traveland Olsztyn - MKS Poznań / 12.04.2015, godz. 15:00