Mistrzostwa Europy 2014: Szwedki o krok od półfinału

Dzięki zwycięstwu nad Słowaczkami szczypiornistki reprezentacji Szwecji są o krok od awansu do półfinału ME 2014. O miejsce w najlepszej czwórce powalczą również Czarnogóra, Francja i Holandia.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Wtorkową rywalizację rozpoczęło spotkanie przewodzących grupie Holenderek oraz broniących tytułu mistrzowskiego Czarnogórek. Starcie od pierwszych minut nie układało się po myśli Oranje, które na przerwę zeszły z bagażem dwóch bramek. Po zmianie stron szczypiornistki z Niderlandów dzielnie walczyły o wygraną, świetna gra Katariny Bulatović zapewniła jednak triumf rywalkom.
Czarnogórki dzięki wygranej nad Holenderkami włączyły się do walki o awans do półfinału ME. Niemal pewne gry w najlepszej czwórce mistrzostw są zaś Szwedki, które we wtorek gładko ograły Słowaczki 31:22. Skandynawkom do awansu wystarczy remis w środowym starciu z Czarnogórą.

O miejsce w półfinale powalczą też Holenderki i Francuzki. Te ostatnie po pasjonującym boju zremisowały we wtorek z Niemkami, mimo że w 20 min. spotkania przegrywały już 5:11. W końcówce meczu żadna z drużyn nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swą korzyść i spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 24:24.