Ogrom emocji, mistrzynie liderem - podsumowanie 11. kolejki PGNiG Superligi Kobiet

Łukasz Wojtczak
Cytat kolejki: Małgorzata Rola - To było dziwne spotkanie, cały mecz był właściwie na styku. Liczyły się jakieś pojedyncze akcje i dobrze, że udało się nam w końcówce odskoczyć po dobrej grze w obronie, dzięki czemu wyprowadziłyśmy skuteczne kontrataki. W całym pojedynku było dużo niewykorzystanych stuprocentowych sytuacji z naszej strony i myślę, że ten mecz już mogłyśmy załatwić na naszą korzyść w pierwszej połowie, a przez to końcówka była wyrównana - powiedziała po hitowym spotkaniu MKS Selgros Lublin - Vistal Gdynia, zawodniczka mistrza Polski.
Powrót liderki, 16 minut kar Pomimo, że szczypiornistkom KGHM Metraco Zagłębia Lubin nie udało się przywieźć kompletu punktów z Chorzowa, to kibiców Miedziowych musi cieszyć powrót na boisko jednej z liderek zespołu - Karoliny Semeniuk-Olchawy. W pojedynku z Ruchem reprezentantka Polski zagrała niemal w pełnym wymiarze czasowym i jeden raz udało się jej pokonać bramkarkę rywalek. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a jedną z rzeczy, która bardzo zwraca uwagę w pomeczowych statystykach jest 16 minut kar po stronie gości. Gospodynie miały o sześć minut mniej, co również jest dość sporym wynikiem.
Start Elbląg odniósł cenne zwycięstwo nad Pogonią i awansował na piąte miejsce w tabeli Start Elbląg odniósł cenne zwycięstwo nad Pogonią i awansował na piąte miejsce w tabeli
Wyniki 11. kolejki PGNiG Superligi Kobiet:

KPR Ruch Chorzów - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 30:30 (14:15)
Najwięcej bramek: dla Ruchu - Piotrkowska, Migała i Belmas po 6; dla Zagłębia - Premović 12, Załęczna 6.

Start Elbląg - SPR Pogoń Baltica Szczecin 24:23 (10:12)
Najwięcej bramek: dla Startu - Kołodziejska 6, Wolska 4, Sądej i Waga po 3; dla Pogoni - Duran 4, Cebula, Królikowska, Stasiak i Yashchuk po 3.

MKS Selgros Lublin - Vistal Gdynia 29:25 (11:8)
Najwięcej bramek: dla MKS-u -Gęga 7, Mihdaliova 6, Quintino i Drabik po 4; dla Vistalu - Niedźwiedź 7, Kulwińska i Zych po 5.

Aussie Sambor Tczew - KPR Jelenia Góra 27:25 (10:15)
Najwięcej bramek: dla dla Sambora - Belter, Olszowa, Skonieczna i Tomczyk po 4; dla KPR-u - Dąbrowska 7, Buklarewicz 5, Wiertelak 4.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - SPR Olkusz 28:27 (12:15)
Najwięcej bramek: dla Olimpii - Gadzina 10, Dubajova 9; dla SPR-u - Przytuła 7, Wicik 6, Kobzar 5.

Energa AZS Koszalin - Piotrcovia Piotrków Tryb. 36:23 (17:10) Najwięcej bramek: dla Energi AZS - Załoga 8, Matuszczyk 7; dla Piotrcovii - Kucharska 11, Agova 5.

10. KPR Ruch Chorzów 18 3 1 0 0 17 458:577

Hit jesieni dla mistrza Polski! - relacja z meczu MKS Selgros Lublin - Vistal Gdynia

Która z drużyn najbardziej zaskoczyła Cię podczas pierwszej fazy rozgrywek (pozytywnie lub negatywnie):