Vistal kontynuuje dobrą passę - relacja z meczu Start Elbląg - Vistal Gdynia

W meczu 3. kolejki PGNiG Superligi kobiet podopieczne Antoniego Pareckiego przegrały przed własną publicznością z gdyńskim Vistalem 29:34.

Anna Dembińska
Pojedynek Startu z Vistalem określany był mianem jednego z najciekawszych w tej kolejce. Faworytem były przyjezdne, które nie tylko okazały się mocniejsze od Startu w okresie przygotowawczym, ale również świetnie rozpoczęły ligę.
Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęły gospodynie, które po 4 minutach gry prowadziły 4:1. Chwilę później sytuacja na boisku diametralnie się zmieniła i to przyjezdne zaczęły dyktować warunki. Po dwóch golach z rzędu Magdaleny Pawłowskiej Vistal doprowadził do wyrównania 4:4. Przez kolejny kwadrans gra toczyła się niemalże punkt za punkt, a na tablicy wyników kilkukrotnie widniał remis. Końcówka pierwszej połowy należała do Vistalu. Bardzo dobrze w bramce spisywała się Małgorzata Gapska, a zawodniczki z pola błyskawicznie biegały do kontrataków. Po 30 minutach gry tablica wyników wskazywała 15:18.

Przerwa dobrze podziałała na podopieczne Antoniego Pareckiego, które do 40. minuty trafiły do siatki aż siedem razy, a straciły w tym czasie tylko dwie bramki. Niedyspozycję swojej drużyny postanowił przerwać Paweł Tetelewski prosząc o czas. Gdynianki posłuchały rad szkoleniowca i nie tylko odrobiły starty, ale znów wyszły na prowadzenie (24:23). W kolejnych minutach to przyjezdne dyktowały warunki na parkiecie i zdobyły pięć bramek pod rząd. Start próbował ratować się jeszcze zmianą ustawień w defensywie, jednak na nic się to nie zdało. Vistal wygrał 34:29 i zgarnął dwa punkty.

Start Elbląg - Vistal Gdynia 29:34 (15:18)

Start: Kędzierska, Sielicka, Borkowska - Lisewska 5/2, Grzyb 4, Szymańska 4, Aleksandrowicz 4, Żakowska 3, Sądej 3, Waga 2, Szopińska 2, Kołodziejska 2, Mielczewska, Cekała, Wolska, Klonowska.
Kary:
12 minut (Aleksandrowicz x2, czerwona kartka, Waga, Żakowska, Wolska, Szopińska).
Karne: 2/3

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Niedźwiedź 7/1, Pawłowska 6, Zych 6, Kulwińska 5, Galińska 5, Janiszewska 2, Andrzejewska 1, Kozłowska 1, Gutkowska 1, Kobylińska, Dorsz, Kłusewicz.
Kary:
8 minut (Zych x2, Galińska, Janiszewska)