Turniej w Malborku: Pierwsza porażka gospodarzy, KPR Legionowo zdobył puchar

W ostatnim meczu turnieju w Malborku, niepokonana dotąd Pomezania przegrała z Gorodniczanką 21:22. Porażka ta kosztowała drużynę z Malborka zwycięstwo w turnieju.

Michał Gałęzewski
Polski Cukier Pomezania Malbork jak dotąd wygrała wszystkie mecze i spotkanie z Gorodniczanką Kronon Grodno miało potwierdzić wygraną w całym turnieju. Od pierwszych minut zawodnicy z Malborka przeważali. Po dwunastu minutach, gdy bramkę zdobył Marek Baraniak prowadzili oni 8:4. Ostatecznie utrzymali to prowadzenie do przerwy i schodzili na nią przy rezultacie 14:10.
Gorodniczanka w ciągu pięciu minut drugiej połowy dogoniła rywala. Po bramce najskuteczniejszego w turnieju, Maksima Nieswadbii, drużyna z Grodna doszła na remis. Do końca spotkania obie drużyny nie potrafiły wyjść na przewagę wyższą, niż różnicą jednej bramki. Ostatecznie Białorusini wygrali 22:21.

Zespoły z Legionowa, Malborka i Grodna wygrały po trzy mecze i przegrały po razie. W małej tabeli najlepszy okazał się KPR. Kolejne miejsca zajęły Polski Cukier Pomezania i Gorodniczanka Kronon.

Polski Cukier Pomezania Malbork - Gorodniczanka Kronon Grodno 21:22 (14:10)

Polski Cukier Pomezania: R.Kądziela, P.Kądziela, Sibiga - Perwenis 4, Potoczny 4, Baraniak 4, Cieślak 3, Maluchnik 2, Suwisz 2, Hanis 1, Dukszto 1 oraz Grzymski, Cielątkowski, Górski, Miedziński, Starzyński, Dobosz, Boneczko.
Kary: 6 min. (Perwenis 2 min., Hanis 2 min., Starzyński 2 min.).
Karne: 1/1.

Gorodniczanka Kronon: Mogilewiec, Łapickij - Nieswadba 8, Uszal 4, Wachnowicz 3, Kriuczkow 3, Orżinskij 2, Barkowskij 1, O.Tarasiewicz 1 oraz Łunja, Osinmow, Niewierow, S.Tarasiewicz, Niewierow, Nowickij.
Kary: 8 min. (Wachnowicz 4 min., Uszal 2 min., Kriuczkow 2 min.).