Memoriał Klempela: Wygrane MMTS-u i Zagłębia, derby Zaporoża o zwycięstwo w turnieju

Michał Gałęzewski
W pierwszym spotkaniu o miejsca 1-4 zmierzyły się ze sobą ukraiński ZTR Zaporoże i białoruski SKA Mińsk. Jeszcze w 27 minucie drużyna ze stolicy Białorusi prowadziła 17:12, by piętnaście minut później było 23:19 dla ZTR-u, który ostatecznie wygrał różnicą dwóch trafień.

ZTR Zaporoże - SKA Mińsk 25:23 (12:15)

ZTR: Jarocki, Kriuczkow - Gonczarow 5, Karamyszew 4, Jakimienko 4, Jartemienko 2, Kirilenko 2, Zotow 2, Isanczuk 2, Biegal 1, Turczenko 1, Zwiezdow 1 oraz Komok.
Kary: 6 min. (Gonczarow 4 min., Zwiezdow 2 min.).
Karne: 2/4.

SKA: Mackiewicz - Baszko 8, Kniazow 4, Gajduszenko 3, Szynkel 2, Krycki 2, Brouka 1, Żoludzow 1, Zajcow 1, Łukaszuk 1.
Kary: 6 min. (Żoludzow 2 min., Gajduszenko 2 min., Brouka 2 min.).
Karne: 1/2.

Drugi zespół z Zaporoża - HC Motor również wygrał swój mecz. Ukraińcy okazali się lepsi od Dinama Astrachań, prowadząc praktycznie od początku spotkania. Ostatecznie zwyciężyli oni 28:22 i w niedzielę w derbowym pojedynku zagrają o pierwsze miejsce.

Dinamo Astrachań - HC Motor Zaporoże 22:28 (11:15)

Dinamo: Maksutow, Szymanskij - J.Semienow 6, Demczenkow 4, Wasiliew 4, Zajkin 3, Justinow 2, E.Semienow 1, Kantemirow 1, Poliakow 1 oraz Pczeliakow, Predybajłow, Czeliszczew.
Kary: 4 min. (Czeliszczew 4 min.).
Karne: 1/1.

HC Motor: Stochl, Koszowy - Steciura 7, Szewieliew 6, Kurilenko 4, Kozakiewicz 2, Żukow 2, Perez 2, Burka 2, Kubatko 1, Jewdokimow 1, Onufrienko 1. Kary: 2 min. (Jewdokimow 2 min.). Karne: 3/4.