Memoriał Klempela: Wygrane MMTS-u i Zagłębia, derby Zaporoża o zwycięstwo w turnieju

MMTS Kwidzyn pokonał Gaz-System Pogoń Szczecin, a Zagłębie Lubin okazało się lepsze od Wybrzeża Gdańsk w Memoriale Klempela. W niedzielę o zwycięstwo w turnieju zagrają dwie drużyny z Zaporoża.

Michał Gałęzewski
W meczu o dziewiąte miejsce Memoriału Jerzego Klempela zmierzyły się dwie drużyny z Białorusi. Po 17 minutach prowadził Meszkow Brześć, jednak końcówka należała do HC. Zawodnicy z Homla zdecydowanie przeważali, wygrywając ostatecznie 32:20.
Meszkow Brześć - HC Gomel 20:32 (11:16)

Meszkow: Patocki, Kabiatka - Gusakow 7, Mikuc 4, Bujkiewicz 4, Selwasiuk 2, Nawumuk 1, Cypak 1, Michalczuk 1 oraz Mirko, Darafiejow, Aamelianczuk, Parfejawiec.
Kary: 8 min.
Karne: 2/2.

HC: Maroz - Smilikow 5, Pacykalik 5, Małyszenka 5, Wołkow 5, Jaszczanka 3, Sergiel 2, Szabrow 2, Mażaka 2, Marzcanka 2 oraz Patarosza.
Kary: 6 min. (Jaszczanka 2 min., Smolikow 2 min., Sergiel 2 min.).
Karne: 2/2.

W pierwszym meczu o miejsca 5-8 zmierzyły się ze sobą MMTS Kwidzyn i Gaz-System Pogoń Szczecin. W pierwszej połowie dzięki bardzo skutecznej grze, po bramce Adriana Nogowskiego na prowadzenie 13:6 wyszli kwidzynianie. Na dziesięć minut przed końcem było już 23:14 dla MMTS-u. Szczecinianie zdołali zdobyć sześć bramek z rzędu, ale ostatecznie przegrali 22:25.

MMTS Kwidzyn - Gaz-System Pogoń Szczecin 25:22 (14:8)

MMTS: Kiepulski, Dudek - Nogowski 6, Rosiak 5, Sadowski 4, Seroka 4, Pilitowski 3, Genda 1, Peret 1, Szczepański 1 oraz Kryszeń.
Kary: 2 min. (Rosiak 2 min.).
Karne: 1/2.

Gaz-System Pogoń: Szczecina, Kowalski - Bruna 5, Zydroń 5, Walczak 2, Konitz 2, Gierak 2, Grzegorek 1, Gmerek 1, Krupa 1, Krysiak 1, Stankiewicz 1, Zaremba 1 oraz Jedziniak, Gobber.
Kary: 2 min. (Krupa 2 min.).
Karne: 5/5.

Wybrzeże Gdańsk wyraźnie uległo Zagłębiu Lubin. Co prawda po jedenastu minutach prowadzili czerwono-biało-niebiescy, jednak chwilę później miała miejsce seria 19:4 dla Zagłębia, które ostatecznie zwyciężyło różnicą dziewięciu trafień.

Wybrzeże Gdańsk - Zagłębie Lubin 17:28 (9:15)

Wybrzeże: Chmieliński, Plaszczak - Jasowicz 3, Adamski 3, Żak 2, Kondratiuk 2, Nilsson 2, Rakowski 1, Lijewski 1, Prymlewicz 1, Dzierżawski 1, Kornecki 1 oraz Nazimek, Abram.
Kary: 4 min. (Nilsson 4 min.).
Karne: 2/2.

Zagłębie: Małecki, Shamrylo - Gumiński 9, Kużdeba 4, Czuwara 4, Stankiewicz 3, Bartczak 3, Rosiek 2, Marciniak 2, Szymyślik 1 oraz Przysiek, Paluch, Wiącek. Kary: 0 min. Karne: 5/5.