Chrobry Głogów przetestuje beniaminka

WKS Śląsk Wrocław będzie kolejnym sparingowym rywalem Chrobrego Głogów. Podopieczni Krzysztofa Przybylskiego z beniaminkiem zmierzą się na własnym parkiecie.

Kamil Kołsut
Głogowianie towarzyskie granie rozpoczęli od zwycięstwa w Memoriale imienia Ryszarda Matuszaka. Zespół z Dolnego Śląska we własnej hali pokonał Zagłębie Lubin, PE Gwardię Opole i HBC Jicin. Teraz potencjał Chrobrego sprawdzi Śląsk, który po kilku latach przerwy wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej.
Wrocławianie przygotowania do nowego sezonu wznowili jako pierwsi w Polsce, już na początku lipca. Zespół z Głogowa do regularnych zajęć przystąpił w połowie miesiąca. - Wszystko jest w porządku. Zawodnicy są zdrowi, nie trenuje tylko Ignacy Bąk. Ciężko pracujemy - mówi trener, Krzysztof Przybylski.

Środowy mecz (początek o godzinie 17:30) będzie dla Śląska pierwszym sparingowym testem tego lata. Chrobry ma już za sobą trzy spotkania. W piątek obie ekipy rozegrają rewanż, do którego dojdzie we Wrocławiu. - Następnie czeka nas turniej w Dzierżoniowie, domowy mecz z ZTR-em Zaporoże oraz wyjazd do Jicina - zapowiada szkoleniowiec głogowskiej drużyny.

Zespół z Dolnego Śląska okres przygotowawczy zwieńczy sparingową konfrontacją z Siódemką Miedź Legnica. Do meczu dojdzie w ostatnią środę sierpnia. Walkę o punkty głogowianie rozpoczną w pierwszy weekend września domowym meczem z Zagłębiem Lubin.